Category: Sport

Post
Bostoni mposhti Dallasin edhe në ndeshjen e dytë të finales së NBA-së

Bostoni mposhti Dallasin edhe në ndeshjen e dytë të finales së NBA-së

Boston Seltiks është gjithnjë e më afër titullit të parë që nga viti 2008. Ekipi fitoi edhe ndeshjen e dytë të finales së NBA-së ndaj Dallas Maveriksit, këtë herë me rezultat 105:98. Nikoqirët kontrolluan pjesën më të madhe të ndeshjes. Xhru Holidej kryesoi Bostonin me 26 pikë dhe 11 kërcime. Xhejlen Braun shënoi 21 pikë...

Post
UEFA cakton stadiumet për finalet evropiane të vitit 2026 dhe 2027

UEFA cakton stadiumet për finalet evropiane të vitit 2026 dhe 2027

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka vendosur stadiumet për finalet në dy vjetët e ardhshëm, 2026 dhe 2027. Në vitin 2026, finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në “Pushkash Arena” në Budapest. Kurse në vitin 2027 në “San Siro”, por që ende nuk është bërë zyrtare për shkak se...

Post
Foden është shpallur lojtar i sezonit në Premier ligë

Foden është shpallur lojtar i sezonit në Premier ligë

Sulmuesi anësor i Mançester sitit, Fil Foden është shpallur lojtari më i mirë i sezonit në kampionatin e futbollit anglez, u kumtua në faqen zyrtare të qytetit. Këtë sezon në Premier ligë, mesfushori 23-vjeçar luajti 34 ndeshje, duke shlnuar 17 gola dhe tetë asistime. Vlera e Fodenit në tregun e futbollit është 130 milionë euro....

Post
Infantino paralajmëroi ndryshim të madh në përdorimin e VAR sistemit

Infantino paralajmëroi ndryshim të madh në përdorimin e VAR sistemit

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, e publikoi lajmin e madh lidhur me përdorimi e VAR sistemit në kongresin e federatës botërore të futbollit në Bangkok. Ai deklaroi se tani trajnerët do të kenë të drejtë të kërkojnë kontroll me VAR sistemin dy herë për një ndeshje. “Do ta zhvillojmë dhe përmirësojmë VAR-in. Këtë sistem e...

Post
Juventusi e fitoi Atalantën në finalen e Kupës së Italisë

Juventusi e fitoi Atalantën në finalen e Kupës së Italisë

Juventusi mbrëmë në “Olimpiko” në Romë e mposhti Atalantën me rezultat 1:0 dhe e fitoi Kupën e Italisë. Golashënuesi i vetëm ishte Dushan Vllahoviq në minutën e 4-të pas asistimit të Andrea Kambiasos. Juventusi e fitoi Kupën e Italisë për të 15-ën herë. Për Atalantën, finalja ishte e gjashta në historinë e klubit. Ekipi nga...