Tag: Грција

Post
Уапсени и осудени двајца државјани на Северна Македонија за внесување фалсификувани бланко документи во Грција

Уапсени и осудени двајца државјани на Северна Македонија за внесување фалсификувани бланко документи во Грција

Двајца државјани на Северна Македонија биле уапсени во Грција, а потоа и осудени на затворска казна, откако грчката полиција во петокот при претрес на граничниот премин Дојран кај нив пронашла 599 фалсификувани бланко документи, јави дописничката на МИА од Атина. Двајца државјани на Северна Македонија биле уапсени во Грција, а потоа и осудени на затворска...