Во невремето во Србија загина жена

Во силното невреме кое го зафати Сомбор на северот на Србија и околината вчера, загина една жена. Дрво паднало на нејзиниот автомобил додека го управувала.

„За време на силно невреме што го зафати Сомбор и неговата околина околу 17 часот, една жена загина кога дрво паднало врз возилото што го возела. Од повредите почина на лице место“, изјави вицепремиерот на Србија и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ.

Силното невреме над Балканот ќе се задржи и во следните неколку денови.