Foden është shpallur lojtar i sezonit në Premier ligë

Sulmuesi anësor i Mançester sitit, Fil Foden është shpallur lojtari më i mirë i sezonit në kampionatin e futbollit anglez, u kumtua në faqen zyrtare të qytetit.

Këtë sezon në Premier ligë, mesfushori 23-vjeçar luajti 34 ndeshje, duke shlnuar 17 gola dhe tetë asistime.

Vlera e Fodenit në tregun e futbollit është 130 milionë euro.

Kontrata e lojtarit me Mançester sitin është deri në verën e vitit 2027.