„Твитер“ отстрани 7340 лажни профили од Турција поради недозволена пропаганда во корист на Ердоган и неговата АКП

„Твитер“ отстрани 7340 лажни профили од Турција поради недозволена пропаганда во корист на Ердоган и неговата АКП

Една од најголемите социјални мрежи „Твитер“ објави дека се отстранети 7340 лажни профили од Турција кои воеле недозволена пропаганда во корист на Ердоган и владеачката партија АКП, а ги критикувале и ширеле лажни вести во име на опозициската ЏХП и...

Човекот кој беше веднаш до Ердоган вечерта на воениот пуч во 2016: Сегашните високи функционери сакаат да го злоупотребат воениот удар

Човекот кој беше веднаш до Ердоган вечерта на воениот пуч во 2016: Сегашните високи функционери сакаат да го злоупотребат воениот удар

Селим Темурчи, потпретседателот и портпаролот на новата партија „Партија на иднината“ чиј претседател е поранешниот премиер Ахмет Давутоглу, ја оцени актуелната состојба на Турција.

Турција затвора 30 големи градови поради коронавирусот

Турција затвора 30 големи градови поради коронавирусот

Се забранува влез и излез од 30 големи градови во Турција во траење од 15 дена, објави на Твитер во своето обраќање до нацијата турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Турција: Затвореничка заболена од вирус била ставена во самица заедно со своето 3 годишно синче

Турција: Затвореничка заболена од вирус била ставена во самица заедно со своето 3 годишно синче

Една затвореничка во Туција била ставена во самица заедно со своето 3 годишно синче, откако претходно имала нагло покачена температура. Оваа информација до медиумите ја пренесоа семејства на други затворенички. Тие исто така пренесуваат дека затворските стражари им се заканувале...

Владата на Ердоган тивко убива 8 годишно момче болно од рак на коските: Трета забрана за излез од државата за мајката на детето кое треба да се лекува во Германија

Турската влада, на чело со Реџеп Тајип Ердоган по трет пат издаде забрана за излез од државата на Зекије Атач, мајката на 8 годишниот Ахмет Бурхан Атач кој боледува од рак на коските. Единствената надеж на Ахмет е лекување во...

МАСКОТА НА ЕРДОГАН НА КАРНЕВАЛ ВО ГЕРМАНИЈА: КАЧЕН ВРЗ ГЕРМАНСКИ ТЕНК УПРАВУВАН ОД ВЛАДИМИР ПУТИН

Во германскиот град Дизелдоф беше организиран карневал на кој беа прикажани маскоти на голем број светски политички фигури.

РЕЗУЛТАТ ОД ВЕШТАЧЕЊЕ: НЕ СЕ МОНТИРАНИ АУДИО СНИМКИТЕ НА КОИ ЕРДОГАН СЕ ОБИДУВА ДА ПРИКРИЕ ГОЛЕМА СУМА ПАРИ

Адвокатот на Претседателот на најголемата опозициска партијана Турција ЏХП Кемал Киличдароглу, Џелал Челик се појавипредАнкарскиот суд под обвинение за клевета на Ердоган.

ТУРСКИТЕ ВЛАСТИ ЈА СОКРИЈА ЗАГУБАТА НА ЕДЕН ОФИЦЕР КОЈ БЕШЕ ЗАСТРЕЛАН ВО ЛИБИЈА И ТАЈНО ПОГРЕБАН

Турската армија го сокри убиството на поранешниот офицер Окан Алтинај, кој беше застрелан во Либија. Тој беше повторно повикан во турската армија откако претходно беше разрешен од офицерската позиција по воениот удар во 2016 година.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија