Извлечени осминафиналните двојки во Купот на Македонија

Извлечени осминафиналните двојки во Купот на Македонија

Познати се двојките од осминафиналето во Купот на Македонија. Бранителот на трофејот, Македонија Ѓорче Петров ќе игра против Вардар. Финалистот од ланската сезона во натпреварувањето, Струга Трим Лум ќе гостува кај Воска.

ДВОЈКИ ЗА ОСМИНАФИНАЛЕТО ВО ФУДБАЛСКИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА:

  • Вардар – Македонија Ѓ.П.
  • Брегалница – Јанг Тим
  • Работнички – Шкендија
  • Силекс – Башкими
  • Пелистер – Тиквеш
  • Брера – Гостивар
  • Шкупи – Охрид
  • Воска – Струга.

Натпреварите се закажани за 25 октомври.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.