Балде во Барселона до 2028

Балде во Барселона до 2028

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона објави денеска дека го продолжи договорот со Алехандро Балде до јуни 2028 година.

Балде сезонава е стандарден во составот на Барселона за која досега одигра вкупно 57 натпревари на кои постигна еден гол и запиша шест асистенции.

Деветнаесетгодишниот лев бек е дел од Барселона од 2011 година кога се приклучи на младинската школа на каталонскиот клуб.

За шпанската репрезентација досега собра шест настапи.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.