Ал Хилал му нуди на Меси 1,2 милијарди евра за две години, таткото на Лионел ја прифатил понудата

Ал Хилал му нуди на Меси 1,2 милијарди евра за две години, таткото на Лионел ја прифатил понудата

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси би можел да се пресели во Ал Хилал, објави „Foot Mercato“.

Триесет и петгодишниот Аргентинец е наклонет кон избор на клуб од Саудиска Арабија. Тимот од Ријад му понуди на Меси двегодишен договор за кој ќе добие 1,2 милијарди евра. Таткото на напаѓачот веќе ја прифатил понудата.

Во исто време, се забележува дека Меси очекува и Барселона да понуди профитабилна понуда.

Во сезоната 2022/23 Меси одигра 40 натпревари на кои постигна 21 гол и 20 асистенции.

 

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.