Сребрен медал од Балканското карате-првенство доаѓа и во Тетово

Сребрен медал од Балканското карате-првенство доаѓа и во Тетово

Шеснаетсетгодишниот каратист Андреј Стојановски во родниот град Тетово носи сребрен медал како дел од тричлената репрезентативна екипа која освои второ место во ката тим кадети/јуниори на 21. Балканско првенство што се одржа викендов во хрватскиот град Риека.

ПМФЛ: Шкупи ја чува предноста на врвот

ПМФЛ: Шкупи ја чува предноста на врвот

Лидерот Шкупи ја задржа предноста од четири бодови пред второпласираната Академија Пандев совладувајќи ја на домашен терен Струга, а со гостински триумф над Македонија ЃП попладнево актуелниот шампион Шкендија се искачи на третото место по комплетирање на 15. коло во...

ПМФЛ: Гостинска победа на Академија Пандев во Тетово

ПМФЛ: Гостинска победа на Академија Пандев во Тетово

Фудбалерите на Академија Пандев попладнево ја совладаа Ренова на гостувањето во Тетово со 2:1 (1:0) во воведниот натпревар од 15. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Петти пораз во низа за ракометарите на Вардар

Петти пораз во низа за ракометарите на Вардар

Ракометарите на Вардар го загубија 5-от последователен натпревар во Лигата на шампионите, откако во 8-та недела од групните натпреварувања, на домашен терен, беа поразени од унгарскиот тим „

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

Успешен настап на македонската скајринг репрезентација на ЕП во Португалија

Македонската репрезентација имаше успешен настап на Европското првенство во скајранинг, најекстремната форма на планинско трчање, кое изминатиот викенд се одржа во Сао Педро до Сул, Португалија.

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години

Јувентус синоќа загуби на гостувањето кај Челзи со 4:0 во натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионите. Торинскиот клуб го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години.

Џејлен Браун се врати на теренот по осум пропуштени натпревари

Џејлен Браун се врати на теренот по осум пропуштени натпревари

Ѕвездата на Бостон селтикс, Џејлен Браун, закрепна од повредата. Браун учествуваше ноќеска на натпреварот против Хјустон (108:90).

Нова победа во Првата Б-лига за ЖКК „Клупски патриот“

Нова победа во Првата Б-лига за ЖКК „Клупски патриот“

Женскиот кошаркарски клуб „Клупски патриот“ забележа нова победа во Првата Б-кошаркарска лига на РС Македонија, во која од почетокот на сезоната досега има остварено три победи. Во последниот натпревар, како што информира тренерот Љупчо Петровски, делчевки како домаќини забележаа убедлива...

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.

Заман Македонија