Превентивна акција на СВР Струмица-„Биди подготвен за безбедно патување во зима“

Превентивна акција на СВР Струмица-„Биди подготвен за безбедно патување во зима“

Полициски службеници од Отсекот за превенција при СВР Струмица денеска на повеќе локации на градот и околните населени места спроведоа превентивна активност во рамки на проектот „Биди подготвен за безбедно патување во зима“.

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото.

Санкционирани 120  возачи во Скопје

Санкционирани 120 возачи во Скопје

Во сообраќајна контрола вчера на територија на град Скопје изречени се вкупно 120 мерки.

Казни за 193 возачи во Скопје, 47 за брзо возење

Казни за 193 возачи во Скопје, 47 за брзо возење

На територија на Град Скопје вчера во рамки на сообраќајните контроли изречени биле вкупно 193 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 47 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за возење под дејство на...

Санкционирани 292 возачи за брзо возење

Санкционирани 292 возачи за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 292 возачи.

Изречени 213 санкции за брзо возење

Изречени 213 санкции за брзо возење

Во сообраќајна контрола вчера на територија на државата казнети се 213 возач за возење со брзина поголема од дозволената.

Во Скопје 340 казнети возачи, 87 за брзо возење

Во Скопје 340 казнети возачи, 87 за брзо возење

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 340 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 89 санкции, 29 мерка за возење без возачка дозвола, две санкции за минување на затворен сигнал - црвено светло.

Санкционирани 61 возач на територијата на Центар во Скопје

Санкционирани 61 возач на територијата на Центар во Скопје

При контролата санкционирани се 61 возач, од кои шест за возење без возачка дозвола, осум возачи биле без лекарско уверение при вршење на јавен превоз.

Последни вести

Заман Македонија

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ.
Забрането е преземање на содржина без претходна дозвола на редакцијата.