Në Istevnik zjarri dogji katër shtëpi, banorët flenë nën arrë, pleqtë nuk mbajnë mend zjarre të tilla

Katër ditë pas zjarreve, Xvonko po kthehet te shtëpia e tij ku ka jetuar për 58 vjet.

ANALIZA SHOKUESE E ANALISTIT TURK XHAN DYNDAR: ''TURQIA PERJETOI DY SULME NE AFAT PREJ 5 DITEVE''

ANALISTIT TURK XHAN DYNDAR: "TURQIA, PARA 4 VITEVE U BALLAFAQUA ME DY SULME, TË CILAT NDODHEN BRENDA PESË DITËVE. KURSE SULMI I DYTË CIVIL I CILI NDODHI MË 20 KORRIK TË TË NJËJTIT VIT. I PARI ISHTE I PASUKSESSHËM. KURSE I DYTI ISHTE I SUKSESSSHËM..."

NË KËRKIM TË RRUGËS SË PAQES, FËMIJËT PËRFUNDOJNË NË DET DHE LUMENJ

NË KËRKIM TË RRUGËS SË PAQES, FËMIJËT PËRFUNDOJNË NË DET DHE LUMENJ

Ujërat e Detit Egje dhe të lumit Meriç (Evros), që përcaktojnë vijën kufitare mes Greqisë dhe Turqisë, vitet e fundit ka shërbyer si varrezë për shumë refugjatë nga Siria. Flijimi i fundit i këtyre ujërave që ndan Turqinë me Greqinë kanë qenë disa shtetas turq, respektivisht familje të përbërë nga pjesëtarët e Lëvizjes Gylen.

VIDEO | Deputetja amerikane Margo Davidson i shpreh ndjenjat e saja pasi vizitoi refugjatët turq në Greqi: Kjo me të vërtetë është një turp i madh

VIDEO | Deputetja amerikane Margo Davidson i shpreh ndjenjat e saja pasi vizitoi refugjatët turq në Greqi: Kjo me të vërtetë është një turp i madh

Deputetja amerikane Margo Davidson i përshkruajti përshtypjet e saja nga vizita e refugjatëve turq në Greqi: Mu hapën sytë.

Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurd dhe armen (VIDEO)

Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurd dhe armen (VIDEO)

Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Washington të SHBA-së, gjatë momentit kur presidenti turk, Reccep Tayyip Erdogan, vizitoi SHBA-të dhe pritej të zhvillonte një takim me homologun e tij të SHBA-ve, Donald Trumpin.

Videoja që ka prekur të gjithë njerëzit, fëmijët nuk qajnë më në Aleppo

Videoja që ka prekur të gjithë njerëzit, fëmijët nuk qajnë më në Aleppo

Një video shokuese nga ngjarjet e rënda në Aleppo po qarkullon nëpër rrjetet sociale.

'Air Canada Center' sërish vishet Kuq e Zi

'Air Canada Center' sërish vishet Kuq e Zi

Për herë të tretë me radhë, 28 nëntori ka marrë vëmendje ndërkombëtare në ligën më të madhe të basketbollit në botë, NBA.

Tërmeti Itali / Ja pamjet e tmerrit që shkatërrojnë ndërtesat

Tërmeti Itali / Ja pamjet e tmerrit që shkatërrojnë ndërtesat

Tërmeti i sotëm që tronditi Italinë dhe qendrën e saj mëngjesin e sotëm, ka shembur disa nga objektet e kultit dhe ka bërë që qytetarët të jenë në një panik të thellë.

Fethullah Gylen u përgjigjet pyetjeve të shtypit ndërkombëtar
www.nytimes.com

Fethullah Gylen u përgjigjet pyetjeve të shtypit ndërkombëtar

Gyleni u shpreh se ai është kundër çdo lloj ndërhyrjeje ushtarake, madje shtoi se ai e ka vuajtur përherë mbi supe çdo herë që të ketë ndodhur një e tillë në Turqi gjatë dhjetëvjeçarëve të fundit. “Turqia nuk mund të kthehet pas më, tani që i është futur rrugës së demokracisë,”

Dokumentar i Profetit Muhamed s.a.s.

Dokumentar i Profetit Muhamed s.a.s.

Dokumentar i Profetit Muhamed s.a.s.

Njihuni me gjeniun 5-vjeçar në matematikë

Njihuni me gjeniun 5-vjeçar në matematikë

Përmes videos do të shikoni se si një vogëlush vetëm 5-vjeçar ka lënë me gojë hapur të gjithë të pranishmit në një emision televiziv. 5-vjeçari cilësohet si gjeniu i matematikës, ai është në gjendje të bëjë llogaritje matematikore me numra shumëshifror brenda pak sekondash.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.