Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Juventusit e Milanit, ku pas 45 minutave lojë, “rossonerët” janë në epërsi minimale kundër “zonjës së vjetër”.

Kur shihej se pjesa e parë ishte drejt fundit, dhe rezultati ishte i barabartë, sulmuesi i Milanit Brahim Diaz ishte ai që e zhbllokoi rezultatin në 1:0 në minutën e 45+1’ shtesë.

Tri pikët janë tejet të rëndësishme për të dy skuadrat në garën për Ligën e Kampionëve.

Me rezultatin momental Milani do të ngritet në pozitën e tretë në tabelë.