ISIS e shokon futbollistin Didier Drogba

ISIS e shokon futbollistin Didier Drogba

Legjenda e Galatasaraj dhe Chelsea është shokuar nga ISISI. Yllit të futbollit iu hackua faqja e Facebook-ut nga ana e ISIS.
Në vitin 2013 Didier Drogba u transferua në skuadrën Turke Galatasaraj dhe me performancat e tij ai la një përshtypje...

"Shkupi" nuk ndalet, mundi edhe "Ilirët"

"Shkupi" nuk ndalet, mundi edhe "Ilirët"

"Shkupi" ka shënuar edhe fitoren e tretë me rradhë në edicionin e sivjetshëm duke mundur ekipin kumanovarë Rojal Ilirët me rezultatin 6:4. Ishte kjo ndeshja e javës së 17-të, në të cilën "bardhekaltërit" nga Çairi arritën edhe fitoren e 12-të,

Një motiv modest i çoi drejt ligës më të famshme-NBA

Një motiv modest i çoi drejt ligës më të famshme-NBA

Të pathënat e yjeve të NBA

Vallë a e dinit se fituesi i çmimit “Lojtari më i vlefshëm i vitit 2014”, Kevin Durant, ka pasur dëshirë që të bëhet regjisor.. ndërsa Dwyane Wade, basketbollisti më i njohur i Miami Heat...

Gjetan Keta nokauton turkun Uzun

Gjetan Keta nokauton turkun Uzun

Boksieri shqiptar Gjetan Keta ka fituar ndeshjen përballë turkut Uzun.

Goli i mrekullueshëm nga Ibrakadabra

Goli i mrekullueshëm nga Ibrakadabra

Në lojën e mbrëmshme, në të cilën u luajt në Paris mes PSG dhe Chelsea në 1/8 e finlales në stadiumin Stad de France, ku ndeshja përfundoi 2-1 në favor të PSG, Ibrahimoviç shënoi një gol spektakular nga gjuajtja e...

Bota e futbollit ka parë treshe të jashtëzakonshme. Treshe që formohet nga tre lojtarë të një skuadre që kanë shënuar gola të mjaftueshëm për ta dërguar skuadrën e tyre drejt sukseseve.

Dhjetë treshet më të suksesshme të futbollit në shekullin XXI

Bota e futbollit ka parë treshe të jashtëzakonshme. Treshe që formohet nga tre lojtarë të një skuadre që kanë shënuar gola të mjaftueshëm për ta dërguar skuadrën e tyre drejt sukseseve.

Shqipëria ngritet dy vende më lartë në FIFA

Shqipëria ngritet dy vende më lartë në FIFA

Shqipëria merr sot një super lajm nga FIFA .

U prezantuan fanellat e Kombëtares shqiptare për "Euro 2016"

U prezantuan fanellat e Kombëtares shqiptare për "Euro 2016"

Federata Shqiptare e Futbollit i ka prezantuar sot tre fanellat me të cilat do të luajë Kombëtarja shqiptare në Europianin francez.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni