Super Liga shkrihet ende pa filluar! Organizatorët nuk ndalen, kërkohet ngritja e një…

Super Liga shkrihet ende pa filluar! Organizatorët nuk ndalen, kërkohet ngritja e një…

Super Liga Europiane shkrihet ende pa filluar. Ky lajm vjen nga një shkresë zyrtare e Super Ligës së Europës, pas largimit të klubeve angleze nga ky kompeticion.

Clippers kthehen te fitoret, mposhtin thellë Minnesotan

Clippers kthehen te fitoret, mposhtin thellë Minnesotan

Los Angeles Clippers janë rikthyer te fitoret në NBA pas disfatës dy ditë më parë nga Philadelphia 76ers.

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s: Reali, City dhe Chelsea do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve të premten

Kryetari i Federatës Daneze të Futbollit, Jesper Moller, ka thënë për gazetën DR Sport se pret që anëtarët e grupit ‘të shkëputjes’ që kanë mbetur në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve, të përjashtohen nga gara më prestigjioze deri...

Lakers e Jazz rikhehen te fitoret, Clippers vazhdon me triumfe të njëpasnjëshme – të gjitha rezultatet në NBA

Lakers e Jazz rikhehen te fitoret, Clippers vazhdon me triumfe të njëpasnjëshme – të gjitha rezultatet në NBA

Ka përfunduar një tjetër xhiro mjaftë interesante në kuadër të NBA, me favoritët që nuk lëshuan asgjë për befasi.

Formula 1, shpjegon se si lufton pandeminë e koronavirusit

Formula 1, shpjegon se si lufton pandeminë e koronavirusit

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit dhe Formula 1 kanë publikuar një komunikatë e përbashkët, ku thuhet se para, gjatë dhe pas garës së Çmimit të Madh të Bahrein janë zhvilluar në total 8.150 teste anti-Covid dhe kanë dalë pozitivë 12 persona.

Shqiptari ende nuk po beson që i munden gjermanët

Shqiptari ende nuk po beson që i munden gjermanët

Europa e futbollit është ende e befasuar pas fitores së Maqedonisë në Duisburg kundër Gjermanisë me rezultat 2:1 në kualifikimet për Kupën e Botës – Katari 2022.

Melo: Ronaldo legjendë e futbollit

Melo: Ronaldo legjendë e futbollit

Felipe Melo ndjehet krenar me sezonin që po e zhvillon Interi, ndërsa ka mbrojtur nga sulmet Cristiano Ronaldon, që e cilëson si legjendë të futbollit.

Bardhi dhe Ademi asistojnë, tronditën Gjermaninë në Duisburg

Bardhi dhe Ademi asistojnë, tronditën Gjermaninë në Duisburg

Enis Bardhi me Maqedoninë e Veriut, shkaktojnë senzacion në Duisburg, triumfojnë me rezultat 2:1 kundër Gjermanisë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni