Transfermarkt, shpalosi treshen më “vdekjeprurëse” në Evropë

Transfermarkt, shpalosi treshen më “vdekjeprurëse” në Evropë

Një raport nga portali i specializuar “Transfermarket” siguron që tridenti Mesi-Suarez-Nejmar (MSN) është më “vdekjeprurësi” në futbollin botëror në shekullin e 21-të.

Real Madrid dhe Chelsea ndahen baras, do të vendos takimi i dytë në “Stamford Bridge”

Real Madrid dhe Chelsea ndahen baras, do të vendos takimi i dytë në “Stamford Bridge”

Real Madridi dhe Chelsea kanë barazuar në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat 1-1.

Irving dhe Durant fantastik, Brooklyn merr fitoren e radhës

Brooklyn Nets ka vazhduar me fitore në NBA, teksa ka marrë të dytën radhazi.

UEFA shtyn vendimin për sanksionimin e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane

UEFA shtyn vendimin për sanksionimin e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane

Komiteti Ekzekutiv i UEFA u takua sot (e premte) dhe nuk mori asnjë vendim në lidhje me 12 klubet që u shkëputën për të krijuar Superligën Evropiane të dielën e kaluar.

Indianapolis hapi dyertë për fansat e automobilizmit

Indianapolis hapi dyertë për fansat e automobilizmit

Edicioni i ri i Indikarit në Indianapolis, këtë vit do të zhvillohet me tifozë. Organizatorët e garës së famshme të automobilizimit kanë vendosur të hapin dyert, duke lejuar mbushjen e stadiumit në 40% të kapacitetit të tij. Pra, të pranishëm...

Super Liga shkrihet ende pa filluar! Organizatorët nuk ndalen, kërkohet ngritja e një…

Super Liga shkrihet ende pa filluar! Organizatorët nuk ndalen, kërkohet ngritja e një…

Super Liga Europiane shkrihet ende pa filluar. Ky lajm vjen nga një shkresë zyrtare e Super Ligës së Europës, pas largimit të klubeve angleze nga ky kompeticion.

Clippers kthehen te fitoret, mposhtin thellë Minnesotan

Clippers kthehen te fitoret, mposhtin thellë Minnesotan

Los Angeles Clippers janë rikthyer te fitoret në NBA pas disfatës dy ditë më parë nga Philadelphia 76ers.

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s: Reali, City dhe Chelsea do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve të premten

Kryetari i Federatës Daneze të Futbollit, Jesper Moller, ka thënë për gazetën DR Sport se pret që anëtarët e grupit ‘të shkëputjes’ që kanë mbetur në edicionin e sivjetmë të Ligës së Kampionëve, të përjashtohen nga gara më prestigjioze deri...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni