Paraqitje e jashtëzakonshme nga Davis, Lakers kthehen te fitoret në NBA

Paraqitje e jashtëzakonshme nga Davis, Lakers kthehen te fitoret në NBA

Los Angeles Lakers janë rikthyer te fitoret pas dy humbjeve radhazi në NBA.

Luhet finale e gjitha britanike, UEFA pritet të spostojë supersfidën e Champions-it nga Turqia në Londër

Luhet finale e gjitha britanike, UEFA pritet të spostojë supersfidën e Champions-it nga Turqia në Londër

Qeveria britanike vijon bisedimet me UEFA-n për zhvendosjes së finales së Champions-it Mançester Siti-Çelsi nga Stambolli në Angli më 29 maj.

Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Juventusit e Milanit, ku pas 45 minutave lojë, “rossonerët” janë në epërsi minimale kundër “zonjës së vjetër”.

Nuk ka finale angleze në Europa Ligë! Arsenalin e eliminon shtylla, Junajtid kualifikohet me humbje

Nuk ka finale angleze në Europa Ligë! Arsenalin e eliminon shtylla, Junajtid kualifikohet me humbje

Janë vendosur dy skuadrat finaliste, për Ligën e Europës. Vijareali dhe Manccesteër Junajtidid janë dy skuadrat finaliste në këtë kompeticion. Skuadra e Solskjaer, pavarësisht se u mposht nga Roma me rezultatin 3-2, ia dolën të kalojnë në finale, pas fitores...

Lajm i hidhur për futbollin francez, gjendet i pajetë ish-portieri i PSG-së

Lajm i hidhur për futbollin francez, gjendet i pajetë ish-portieri i PSG-së

Një lajm i hidhur për futbollin francez dhe jo vetëm, ka ardhur mëngjesin e sotëm. Ish-portieri i PSG-së, Kristof Revalut është gjendur i pajetë në shtëpinë e tij.

Rezultatet e të gjitha takimeve në NBA: Këndellen Lakers

Ka përfunduar një tjetër xhiro në NBA, me disa prej skuadrave që u munduan shumë për të arritur deri te fitorja.

Manchester City vendos rekord në Ligën e Kampionëve pas triumfin kundër PSG-së

Manchester City vendos rekord në Ligën e Kampionëve pas triumfin kundër PSG-së

Manchester City vendosi rekord të ri teksa u bë edhe skuadra angleze me më shumë fitore radhazi në një sezon të vetëm të Ligës së Kampionëve, pas fitores në  gjysmëfinale të martës në ndeshjen e dytë ndaj Paris Saint-Germain.

Finalja e Europa League luhet me tifozë, UEFA fillon shitjen e biletave onlin

Finalja e Europa League luhet me tifozë, UEFA fillon shitjen e biletave onlin

Finalja e Ligës së Europës do të luhet në praninë e tifozëve teksa UEFA ka filluar shitjen e biletave online, njofton Insajderi.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni