Villarreal mposht me penallti mes dramës Man United dhe fiton Europa League

Villarreal mposht me penallti mes dramës Man United dhe fiton Europa League

Villarreal ka fituar Europa League, teksa ka mposhtur Manchester United, pas gjuajtjeve të penalltive, pasi 90 minutat dhe koha shtesë përfunduan në barazim 1-1.

Lakers dhe Utah Jazz pësojnë humbje në ndeshjet e para

Janë zhvilluar ndeshjet e para të ‘Play-Off’-it në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Pep Guardiola fiton çmimin e trajnerit të vitit

Pep Guardiola fiton çmimin e trajnerit të vitit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është shpallur trajneri më i mirë i vitit.

Të gjitha transmetimet ilegale të ndeshjeve do të bllokohen

Të gjitha transmetimet ilegale të ndeshjeve do të bllokohen

Bashkimi Europian kalon ligjin, të gjitha transmetimet ilegale të ndeshjeve do të bllokohen.

Caktohet afati i fundit për tirlogjinë mes Tyson Furyt dhe Deontay Wilderit

Caktohet afati i fundit për tirlogjinë mes Tyson Furyt dhe Deontay Wilderit

Deontay Wilder dhe Tyson Fury thuhet se do të duhet të përballen me njëri-tjetrin për herë të tretë deri më 15 shtator të këtij viti pasi një çështje arbitrazhi e vendosur në favor të amerikanit.

Paraqitje e jashtëzakonshme nga Davis, Lakers kthehen te fitoret në NBA

Paraqitje e jashtëzakonshme nga Davis, Lakers kthehen te fitoret në NBA

Los Angeles Lakers janë rikthyer te fitoret pas dy humbjeve radhazi në NBA.

Luhet finale e gjitha britanike, UEFA pritet të spostojë supersfidën e Champions-it nga Turqia në Londër

Luhet finale e gjitha britanike, UEFA pritet të spostojë supersfidën e Champions-it nga Turqia në Londër

Qeveria britanike vijon bisedimet me UEFA-n për zhvendosjes së finales së Champions-it Mançester Siti-Çelsi nga Stambolli në Angli më 29 maj.

Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Juventusit e Milanit, ku pas 45 minutave lojë, “rossonerët” janë në epërsi minimale kundër “zonjës së vjetër”.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni