Të mërkurën pritet vendimi i UEFA-së, ja çfarë po i pret Realin, Juventusin dhe Barcelonën

Të mërkurën pritet vendimi i UEFA-së, ja çfarë po i pret Realin, Juventusin dhe Barcelonën

Është raportuar se UEFA do të njoftojë vendimin disiplinor kundër Juventusit, Real Madridit dhe Barcelonës për krijimin e Superligës Evropiane të mërkurën e ardhshme.

Kosova mposht Maltën

Kosova mposht Maltën

Kosova ka shënuar fitore ndaj Maltës me rezultat 2-1 në ndeshjen miqësore që u zhvillua në Austri.

Angelovski: Më vjen keq që nuk shënuam fitore

Angelovski: Më vjen keq që nuk shënuam fitore

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll u ndal në barazim me Slloveninë, në sfidën e parë para tifozerisë në SHkup. Trajneri Igor Angelovski para mediave potencoi sei vjen keq që Maqedonia në fund të takimit pranoi gol dhe nuk arriti që...

Ndryshimet e para që Ancelotti pritet t’i bëjë te Real Madridi

Ndryshimet e para që Ancelotti pritet t’i bëjë te Real Madridi

Carlo Ancelotti tashmë është konfirmuar trajner i Real Madridit.

Arbeloa, asistent i Ancelottit te Real Madridi

Arbeloa, asistent i Ancelottit te Real Madridi

Carlo Ancelotti është zyrtarizuar në postin e trajnerit te Real Madridit.

Lakers mposhten në shtëpi nga Suns, Clippers rikthehen ndaj Mavericks

Lakers mposhten në shtëpi nga Suns, Clippers rikthehen ndaj Mavericks

Los Angeles Lakers ka pësuar humbje në ndeshjen e katërt të ‘Play-Off’-it ndaj Phoenix Suns.

Anadollu Efes, kampion i ri i Euroligës

Anadollu Efes, kampion i ri i Euroligës

Anadollu Efes është kampion i ri i Evropës, pasi që në finale të turneut në Keln, mundi skuadrën e Barcelonës me 86-81, për të siguraur trofeun e parë të Euroligës. Skuadra katalonase ishte më e mirë në pjesën e parë...

Historia e jashtëzakonshme: Medy në 2015 i papunësuar, pas 7 viteve kampion i Evropës

Historia e jashtëzakonshme: Medy në 2015 i papunësuar, pas 7 viteve kampion i Evropës

Chelsea ka siguruar trofeun e tyre të dytë të Ligës së Kampionëve, pasi kanë mundur Manchester Cityn 1-0.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni