Zvicra eliminon Francën dhe prek çerekfinalet

Zvicra eliminon Francën dhe prek çerekfinalet

Kombëtarja e Zvicrës ka kaluar në fazën çerekfinale të Euro 2020 teksa e ka mposhtur Kombëtaren e Francës pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5-4, shkruan Albeu.com.

Mësohen të gjitha çiftet, spikasin Belgjikë-Portugali dhe Angli-Gjermani

Mësohen të gjitha çiftet, spikasin Belgjikë-Portugali dhe Angli-Gjermani

Ka përfunduar faza e grupeve në “Euro 2020”.

Atlanta shkakton befasi, mposhtë në ndeshjen e shtatë Philadelphian dhe kalon në finale të Lindjes

Atlanta shkakton befasi, mposhtë në ndeshjen e shtatë Philadelphian dhe kalon në finale të Lindjes

Atlanta Hawks është skuadra e dytë finaliste në Konferencën e Lindjes.

EURO 2020/ Shënon Lewandowski, Polonia barazon rezultatin ndaj Spanjës

EURO 2020/ Shënon Lewandowski, Polonia barazon rezultatin ndaj Spanjës

Polonia duket se ka hyrë me një “marsh” tjetër në pjesën e dytë ndaj Spanjës.

Grushta në ndeshjen e basketbollit Anadolu Efes – Fenerbahce Beko

Grushta në ndeshjen e basketbollit Anadolu Efes – Fenerbahce Beko

Ndeshja mes Anadolu Efes dhe Fenerbahce Beko, e vlefshme për Play-Offin e Super Ligës së Basketbollit në Turqi (ndeshja e 2-të), kishte tensione të madha, ku nuk munguan as grushtet.

Zaev përcolli ekipin kombëtar të Maqedonisë

Zaev përcolli ekipin kombëtar të Maqedonisë

Kryeministri Zoran Zaev sot përcolli ekipin kombëtar të futbollit të Maqedonisë së Veriut në Aeroportin e Shkupit përpara fluturimit për në Bukuresht.

Mund të ketë përjashtime të bujshme, ja kur jepet dënimi i UEFA-s për krijimin e Super Ligës

Mund të ketë përjashtime të bujshme, ja kur jepet dënimi i UEFA-s për krijimin e Super Ligës

Orë të nxehta për botën e futbollit, pas krijimit të Super Ligës pak kohë më parë.

Akademia e Futbollit fiton Kupën e Shqipërisë U-17

Akademia e Futbollit fiton Kupën e Shqipërisë U-17

Akademia e Futbollut është fituese e Kupës së Shqipërisë për grupmoshat deri në 17 vjeç në sezonin 2020-2021.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni