Ish basketbollisti i Los Anxhelos Lejkers te KB Kumanova?!

Ish basketbollisti i Los Anxhelos Lejkers te KB Kumanova?!

Skuadra e Kumanovës në basketboll ka regjistruar një përforcime të jashtëzkonshëm në pozitën e qendrës.

Nis shitja e fanellave të Lionel Mesit në Paris

Nis shitja e fanellave të Lionel Mesit në Paris

Tifozëve të Parisit aq shumë nuk po i’u pritet zyrtarizimi i Messit, sa që kanë nisur shitjet e fanelave me numrin 19 të tij në fanelë. Në fakt ende nuk dihet se cilin numër do ta bartë Messi në fanelën...

Mes shumë emocioneve, Messi arriti të përshëndetet me tifozët e Barcelonës që po qëndronin jashtë Camp Nout

Lionel Messi i ka dhënë sot (8 gusht) lamtumirën Barcelonës përmes një konference për media.

Nora Gjakova na sjell një tjetër medalje të artë nga Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’

Nora Gjakova na sjell një tjetër medalje të artë nga Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’

Nora Gjakova ka fituar medaljen artë në kategorinë deri në 57 kilogramë, duke shkruar kështu historinë për Kosovën, pasi është e dyta brenda garimit në këto Lojëra Olimpike që po mbahen në Tokio.

Kërkohet që Serie A të ketë kapacitet prej 75 për qind në stadiume

Kërkohet që Serie A të ketë kapacitet prej 75 për qind në stadiume

Nënsekretarja për Sport, Valentina Vezzali konfirmon se ajo ka kërkuar 75 për qind të kapacitetit për stadiume të hapura një muaj para se të fillojë sezoni i Serie A.

Milwaukee Bucks mposhtin Phoenix Suns në finale dhe bëhen kampion të NBA pas 50 viteve

Milwaukee Bucks mposhtin Phoenix Suns në finale dhe bëhen kampion të NBA pas 50 viteve

Milwaukee Bucks janë shpallur edhe zyrtarisht kampion të NBA, pasi kanë mposhtur në finale Phoenix Suns me rezultat të përgjithshëm 4-2 apo në ndeshjen e fundit me rezultat 105-98.

Çmenduri para finales Itali – Angli, 4 tifozë paguajnë 70 mijë euro bileta

Çmenduri para finales Itali – Angli, 4 tifozë paguajnë 70 mijë euro bileta

Sfida midis Italisë dhe Anglisë pritet me mjaft interes nga e gjithë bota e futbollit, pasi të dyja kombëtaret do të kërkojnë të bëjnë histori.

Gjermani Felix Brych referon ndeshjen e parë gjysmëfinale EURO 2020

Gjermani Felix Brych referon ndeshjen e parë gjysmëfinale EURO 2020

Felix Brych është emëruar si arbitri kryesor për ndeshjen e parë gjysmëfinale të evropianit Itali-Spanjë në Londër, më 6 korrik.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni