Interi mundet nga Reali dhe i jep thuajse lamtumirën Championsit, Atalanta befason Liverpoolin

Interi mundet nga Reali dhe i jep thuajse lamtumirën Championsit, Atalanta befason Liverpoolin

Real Madrid i jep fund përfundimisht shpresave të Interit për të vijuar aventurën në Champions League. Edhe pse me mungesa të shumta, skuadra e Zidane i dha një leksion Contes, se në Champions ka shumë për të mësuar, pasi triumfoi...

Legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona, humbi jetën në moshën 60-vjeçare

I vogël e i madh kanë reaguar në forma të ndryshme përmes rrjeteve sociale, duke ndjerë keqardhje për humbjen e ‘10-shit’ të famshëm të Argjentinës.

Luajti në baltën e Beratit, titullar ndaj Juves – shënon dhe më pas feston si Ronaldo para syve te portugezit

Luajti në baltën e Beratit, titullar ndaj Juves – shënon dhe më pas feston si Ronaldo para syve te portugezit

Myrto Uzuni ka arritur që për 19 minuta në takimin Juventus – Ferencvaros, të marrë vëmendjen e të gjithëve në rrjetet sociale.

Liverpooli ka 64 ndeshje pa disfatë në Anfield

Liverpooli ka 64 ndeshje pa disfatë në Anfield

Fitorja 3-0 e Liverpoolit ndaj Leicester Cityt në fundjavën që shkoi në Anfield, ishte e 64-ta me radhë dhe ende nuk kanë shijuar humbje.

Derbi në Tetovë, mbyllet pa fitues

Derbi në Tetovë, mbyllet pa fitues

Sot u zhvilluan edhe 5 përballje në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, në kuadër të javës së 12-të. Në derbin e madh në Tetovë, skuadra e Shkëndijës dhe FC Shkupit u ndalën në barazim 1-1, duke arkëtuar nga një...

Ibaka te Klipersat, Rondo te Atlanta

Skuadrat e NBA-s janë duke bërë ndrrimet finale në prag të fillimit të sezonit të të ri, që nis me 22 dhjetor. Në 24 orët e fundit u regjistruan disa lëvizje në merkaton e basketbollistëve. Më i zëshëm ishte kalimi...

Ajaxi fillon revanshin, shkëputet në krye të Eredivisien

Ajaxi fillon revanshin, shkëputet në krye të Eredivisien

Ajaxi i Amsterdamit e çoi në 5 numrin e fitoreve radhazi në Eredivisie.

Lajm bombastik nga Marca: Ronaldo rikthehet te Reali?

Lajm bombastik nga Marca: Ronaldo rikthehet te Reali?

Kur u largua në mënyrë sensacionale nga Real Madridi për të kaluar te Juventusi, dukej se marrëdhëniet midis Cristiano Ronaldos dhe klubit mbretëror spanjoll ishin përgjithmonë të kompromentuara. Tani, megjithatë, situata duket se ka ndryshuar.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni