Ronaldo mbetet në Arabinë Saudite

Ronaldo mbetet në Arabinë Saudite

Njëri nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, portugezi Kristiano Ronaldo, njoftoi se edhe sezonin e ardhshëm do ta bart fanellën e skuadrës së ligës së parë saudite, Al Nasr.

Al Hilal i ofroi Mesit 1,2 miliardë euro për dy sezone, babai i argjentinasit e ka pranuar ofertën

Al Hilal i ofroi Mesit 1,2 miliardë euro për dy sezone, babai i argjentinasit e ka pranuar ofertën

Futbollisti i Pari Sen Zhermenit, Lionel Mesi mund të kalojë në Al Hilal, publikoi "Foot Mercato".

Balotazhi: Bashkimi, Teteksi dhe Vardari nga Negotina në Ligën e Dytë

Balotazhi: Bashkimi, Teteksi dhe Vardari nga Negotina në Ligën e Dytë

Me tre sfidat e balotazhit për Ligën e Dytë, edhe zyrtarisht është zhvilluar akti i fundit në sezonin e futbollit vendor të Maqedonisë.

Oferta montruoze për Osimhen, vjen nga Premier Liga

Oferta montruoze për Osimhen, vjen nga Premier Liga

“Gazzetta dello Sport” bën një pasqyrë të së ardhmes së Viktor Osimhen. De Laurentiis e vlerëson çmimin e tij në rreth 150 milionë euro. Sulmuesi tashmë e di shumë mirë se në të paktën tri liga të tjera, përveç Serie...

Fanella e Xhordanit shitet për 3.03 mln dollarë

Fanella e Xhordanit shitet për 3.03 mln dollarë

Fanella e SHBA-së, të cilët e ka bartur Majkëll Xhordan në Lojrat Olimpike të vitit 1992, në Barcelonë, është shitur për 3 milion e 300 mijë dollar.

Juventusi nuk do ta vazhdojë kontratën me Di Marian, ka ndryshuar strategjia e klubit

Juventusi nuk do ta vazhdojë kontratën me Di Marian, ka ndryshuar strategjia e klubit

Anhel Di Maria do të largohet nga Juventusi. Kontrata e lojtarit argjentinas me klubin vlen deri nga fundi i sezonit vijues. Palët kanë negocuar për vazhdimin e kontatës.

Reali do t'i marrë 1.76 milionë euro për fitoren e Euroligës në basketboll

Reali do t'i marrë 1.76 milionë euro për fitoren e Euroligës në basketboll

Pas përfundimit të sezonit të Euroligës së basketbollit, bëhet e ditur se si do të shpërndahet fondi i çmimeve. Si skuadra e parë, Real Madrid do ta marrë shumën më të madhe – 1.759.398 euro.

LO2024: Pishtari olimpik do të digjet në Kullën e Ajfelit

LO2024: Pishtari olimpik do të digjet në Kullën e Ajfelit

Organizatorët e Lojërave olimpike, të cilat vitin e ardhshëm do të mbahen në Paris punojnë në vendosjen e pishtarit olimpik në Kullën e Ajfelit, njoftuan sot agjencitë botërore, duke iu referuar burimeve të mirë informuara.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.