Franca mbështet bisedimet mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Franca do të vazhdojë të mbështesë integrimin evropian të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme franceze, Klement Bene, ka bërë të ditur se një nga prioritetet e kryesimit të Unionit do të jetë zgjerimi.

“Ne...

Gjykata e Lartë godet presidentin Biden, nuk ka vaksinim të detyrueshëm

Gjykata e Lartë në SHBA i jep një goditje të fortë përpjekjeve të presidentit amerikan, Joe Biden, për të luftuar pandeminë e Covid-19, duke bllokuar urdhrin e administratës për vaksinim ose testim të detyrueshëm në bizneset e mëdha, në një...

Shahpaska: Kemi arritur shumë dhe jam shumë krenare

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale është një departament me sfida të shumta, që e bënë edhe më të madhe pandeminë Kovid-19 dhe për këtë arsye përgjegjësia ime ishte edhe më e madhe për t’iu përgjigjur sfidave në mënyrën e...

“TETO” do të sigurojë sasi shtesë të energjisë elektrike dhe ngrohjes, BEG ka gaz vetëm edhe për sot

Sasi shtesë të energjisë elektrike dhe ngrohjes sigurohen përmes termocentralit kogjenerues “TETO” i cili do të funksionojë shtatë ditë në javë me kapacitet të plotë. Teprica e energjisë elektrike do të blihet nga SHA “ESM”, për të cilën dy kompanitë...

Kampioni rikthehet te fitoret, triumfon ndaj Golden State Warriors

Milwaukee Bucks janë rikthyer te fitoret pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në NBA.

Kampioni në fuqi i elitës së basketbollit amerikan ka qenë nikoqir i Golden State Warriors, duke e mposhtur me 19 pikë diferencë, 118:99.

Bucks e kryen herët...

Ambasadori francez në Shkup, Bomgartner do të prezantojë programin e presidencës franceze me Këshillin e BE-së

Programi dhe prioritetet e presidencës franceze me Këshillin e Bashkimit Evropian sot në konferencë për media do t’i prezantojë ambasadori francez në vend, Siril Bomgartner.

Ambasadori Bomgartner dje i prezantoi prioritetet e presidencës franceze para anëtarëve të Këshillit Nacional për...

Maqedoni: 70% e rasteve të reja janë me llojin “Omicron”

Çdo i katërti person i testuar rezulton pozitiv me Kovid19, ndërsa në rreth 70% të materialeve të cilat sekuencionohen në ISHP, dalin pozitiv me llojin më të ri të virusit -Omikron i cili është prezent në 12 qytete të vendit.

Nuk importohet asnjë veturë që nuk përmbush kushtin Euro 4

Edhe pas 3 vitesh nga hyrja në fuqi e vendimit për kriteret e reja të importit të makinave po hasen problematika për zbatimin e tij, pasi vazhdohet të blihet jashtë makina furgonë apo autobusë të përdorur që nuk plotësojnë kriteret...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni