James vazhdon me formë fantastike, Lakers mposhtin në shtëpi Minne

LeBron James ka vazhduar me formë fantastike me fanellën e Los Angeles Lakers këtë edicion në NBA.

Super ylli amerikan ka qenë vendimtar edhe në një ndeshje të Lakers, duke i siguruar fitoren ndaj Minnesota Timberwolves me pesë pikë diferencë...

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3...

90 sanksione gjatë ndërrimit të motmoteve

Gjatë mbrëmjes që lëmë pas (31.12.2021/01.01.2022) gjatë periudhës prej orës 23.00 deri në ora 04.00 është realizuar aksion policor për sanksionim të shoferëve që ngasën vetura në gjendje të dehur.

Në gjithë territorin e Maqedonisë së Veriut janë sanksionuar 90...

435 të reja me COVID-19 në Maqedoni

435 të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 6.651 testime, 435 kanë rezultuar pozitiv me coronavirus.

Ishulli i Paqësorit Tonga është vendi i parë që ka kaluar në vitin 2022

Njerëzit në mbarë botën kanë filluar t’i thonë lamtumirë 2021-ës dhe të mirëpresin 2022-shin.

Ishulli i Paqësorit Tonga është vendi i parë që ka kaluar në vitin 2022, në orën 10:00 me kohë tonë lokale më 31 dhjetor,

Edhe pse...

Vetëm një rast me omicron në Maqedoni

Nuk do të ketë masa shtesë për festat e Vitit të Ri, autoritetet bëjnë me dije se situata me virusin në vend është stabile.

Deri më tani në vend është konfirmuar vetëm një rast me Omicron, njoftoi mbrëmë Ministria e...

Elif Elmas për herë të dytë pozitiv me Covid-19

Futbollisti i Maqedonisë së Veriut në radhët e Napolit, Elif Elmas, është i pasigurt për paraqitjen e tij të hënën e ardhshme në derbin e kampionatit italian kundër Juventusit, për shkak të konstatimit të rezultatit pozitivë ndaj Covid-19.

Elmas është...

Philadelphia 76ers fiton në udhëtim te Brooklyn Nets, kampioni vazhdon me formë të mirë

Philadelphia 76ers ka arritur ta fitoj derbin e mbrëmjes në elitën e basketbollit amerikan NBA ndaj Brooklyn Nets.

Ndeshja e zhvilluar në Barclays Center ka qenë fantastike, pasi rezultati ishte i ngushtë gjatë tërë sfidës, por në fund mysafirët fituan...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni