Polonia mbështet inkuadrimin e Maqedonise se Veriut ne BE

Presidenti i vendit Stevo Pendarovski deklaroi sot se Polonia mbështet fuqishëm integrimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian dhe se zhbllokimi i këtij procesi është i një rëndësie të veçantë jo vetëm për vendin tonë por për...

Linhart: Austria është e bindur se Maqedonia e Veriut është e gatshme për negociata me BE-në

Ne e dimë shumë mirë situatën në Ballkanin Perëndimor. Këtu qëndron kontributi ynë në të gjithë këtë proces. Ka shumë situata ku ne mund të shpjegojmë Ballkanin Perëndimor, por edhe t’i mbështesim vendet e Ballkanit Perëndimor në shpjegimet e tyre...

Britania dërgon ushtarë në Poloni për të ndihmuar në kufirin me Bjellorusinë

Britania ka dërguar 100 trupa ushtarakë në kufirin e Polonisë me Bjellorusinë për të ndihmuar në frenimin e valës së migrimit. Sekretari britanik i Mbrojtjes Ben Wallace tha të enjten se Britania kishte dërguar tashmë një ekip në Poloni dhe...

Zaev shkruan për propozim-buxhetin për vitin 2022: Cilësia më e mirë e jetës për qytetarët është në fokus të Qeverisë

Kryeministri, Zoran Zaev sot sërish ka shkruar në Facbook në lidhje me propozim-buxhetin për vitin 2022. Ai mes tjerash shkruan se me propozim-buxhetin do të intensifikohet realizimi i projekteve infrastrukturore.

“Shkallë më të larta të rritjes ekonomike dhe cilësi më...

Jo vetëm Interi, sheiku i Njukasëllit interesohet dhe për klubin e njohur italian

Sheikët e ri të Njukasëllit, nuk kanë synim blerjen vetëm të Interit, por tani më kanë hyrë në garë edhe për blerjen e aksioneve të Fiorentinës.

Këtë lajm e ka publikuar fillimisht eksperti i merkatos i cili është dhe njëkohësisht...

Mbi 100 gjoba për 24 orë vetëm në Shkup

Nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njoftojnë se gjatë ditës së djeshme gjatë kontrollit në territorin e Shkupit ka gjobitur 112 vozitës, prej të cilëve 38 për tejkalim të shpejtësisë. Nga ky dikaster gjithashtu njoftojnë se janë shqiptuar edhe...

Masa të reja kundër COVID-19 në Greqi, nuk hyn më në punë testi negativ

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka njoftuar se duke filluar nga java e ardhshme të gjithë banorët e rritur të pa vaksinuar do të ndalohen të hyjnë në ambiente të mbyllura, përfshirë palestra apo muze, pavarësisht nëse kanë ose jo...

MSH: 1.603 qytetarë kanë marrë dozën e tretë të vaksinës kundër coronavirusit

Gjatë ditës së djeshme janë aplikuar gjithsej 4.037 doza të vaksinës, nga të cilat 1.581 janë aplikuar si dozë e parë, 853 janë rivaksinuar dhe 1.603 qytetarë kanë marrë dozën e tretë të vaksinës, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

“Deri...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni