Tërmeti, qytetarët e Manastirit natën e kalojnë jashtë shtëpive

Pas tërmetit në mbrëmjen e 9 janarit, në Manastir ka pasur ndërprerje të sinjalit të celularëve, njoftojnë për TV21 qytetarët. Sipas tyre ka pengesa në kryerjen e telefonatave, ndërkaq pengesa janë regjistruar edhe në komunikim përmes internetit. Qytetarët thonë se...

Kuzeska: 7.500 familje do të marrin 600-800 denarë subvencion për faturat e energjisë elektrik

Me masa dhe politika të përgjegjshme dhe me kohë arritëm ta mbrojmë standardin e qytetarëve me rritjen më të vogël të rrymës prej 9.48 për qind, tha në konferencë për media zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska.

Ajo informoi se çmimi...

Dëmtohen tribunat dhe digjen ulset në stadiumin e Çairit

Një akt i shëmtuar ka ndodhur në stadiumin e rikonstrukturuar të Shkupit, teksa disa persona kanë shkatërruar një pjesë të tribunave, ndërsa nuk kanë lënë pa dëmtuar edhe kabinën e dedikuar për gazetarët.

Sakaq, keqbërësit nuk janë kursyer me stolat...

“Don’t Look Up”, filmi i tretë më i shikuari në Netflix

Filmi “Don’t Look Up” me protagonist Leonardo DiCaprio e Jennifer Lawrence

Çdo fundjavë Netflix publikon listën me filmat e shfaqjet televizive më të popullarizuara, bazuar në orët që janë shikuar gjatë javës së fundit.

Iu deshën vetëm dhjetë ditë për...

Shkupi qyteti i dytë në botë me ajër më të ndotur

Shkupi sot është qyteti i dytë më i ndotur në botë, në listën e air visual. Para tij është vetëm Daka në Bangladesh.

Të dhënat nga stacionet matëse të cilësisë së ajrit të Ministrisë së Mjedisit, tregojnë se Shkupi dhe...

MSH: 33 raste të reja me “Omicron”, tre me fluron

MSH-ja njofton se në Laboratorin për virusologji të ISHP-së janë bërë analiza për detektimin e llojit “Omicron” të virusit SARS CoV2.

Nga 56 mostrat e përpunuara pozitive, 33 kanë rezultuar pozitiv me variantin Omicron apo 59% nga mostrat pozitive.

Ky...

Prej nesër shi dhe më ftohtë

Paradite do të ketë dukuri të mjegullës, ndërsa gjatë ditës moti do të jetë me diell, me vranësira të vogla mesatare, të cilat gjatë orëve të pasdites dhe të mbrëmjes gradualisht do të rriten. Do të fryjë erë e dobët...

Petkov pritet të vizitojë Maqedoninë e Veriut me 18 janar

Kryeministri i ri bullgar, Kiril Petkov me shumë gjasë do të vizitojë Maqedoninë e Veriut me 18 janar. Këtë e deklaroi vet kreu i ekzekutivit bullgar në një intervistë për TV Blumberg.

Ai thotë se me mandatari për formimin e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni