Si lidhet rënia e Bitcoin me Kazakistanin dhe Kinën?

Pavarësisht se është kriptomonedha më e madhe dhe më e rëndësishme, Bitcoin është ende e ndjeshme ndaj ndryshimeve dramatike: rritjes dhe uljes së vlerës së saj. Pasi arriti  nivelin më të lartë të të gjitha kohërave me një vlerë prej...

Shtrenjtohen benzina dhe dizeli

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE), miratoi vendimin, me të cilin kryhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 2,24 % në raport me vendimin e datës 3.1.2022.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës...

Ndalesë për kamionë në rrugën Gostivar-Strazhë-Kërçovë

Në aksin rrugor Gostivar – qafa malore Strazhë – Kërçovë për shkak të reshjeve të dendura të borës nga ora 09:45 është vendosur ndalesë për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese, njofton Lidhja Auto Moto e Maqedonisë.

Për shkak të...

Manastiri sërish në mëngjes është dridhur nga tërmeti

Edhe dy tërmete janë ndjerë këtë mëngjes në Manastir, pas serisë së termeteve me epiqendër në Lerin të Greqisë.

Gjatë natës, në orën 2:32 dridhja ishte me fuqi prej 3.2 shkallë sipas Rihterit.

I dyti është regjistruar në orën 7:28,

Lakers vazhdojnë me fitore, kampioni në fuqi triumfon në udhëtim te Brooklyn Nets

Los Angeles Lakers ka vazhduar me fitore, teksa ka marrë të katërtën radhazi në NBA.

Skuadra nga Kalifornia para adhuruesve të vet ka triumfuar ndaj Atlanta Hawks me 16 pikë diferencë, 134:118.

Si gjithnjë, LeBron James ka qenë më meritori...

A po shpërthen një betejë për pushtet brenda qeverisë së Kazakistanit?

Ato që nisën si protesta paqësore dhe u përhapën shpejt në Kazakistan, duke u shndërruar në trazira të mëdha menjëherë pas Vitit të Ri, duket se kanë shkaktuar diçka krejt tjetër – një betejë për kontrollin e niveleve të larta...

Këshilli për Siguri Kombëtare në Bullgari do të diskutojë për Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev për sot ka thirrur takim të Këshillit këshillëdhënës për siguri kombëtare.

Tema pritet të jetë “Integrimi i Ballkanit perëndimor në BE. Roli i Bullgarisë në zgjerimin e BE-së dhe procesin e stabilizimit dhe asociimit: Republika...

Presidenti shqiptar Ilir Meta sot viziton Shkupin

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nga sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare treditore në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Gjatë vizitës, Meta do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski, konfirmuan nga Kabineti i shefit të shtetit.

Nga Ministria e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni