Futbolli turk në zi: Vdes në një aksident trafiku futbollisti Ahmet Çalik

Futbollisti turk, Ahmet Çalik ka humbur jetën tragjikisht në një aksident automobilistik.

27-vjeçari, i cili luajti tetë herë për kombëtaren e tij dhe së fundmi luajti për klubin Konyaspor, u përfshi në aksident mëngjesin e së martës në kryeqytetin e...

Qeveria e Australisë nis hetime për deklaratën e rreme të Djokovic

Ende nuk ka ardhur një vendim i qeverisë australiane në lidhje me tenistin serb Novak Djokovic, nëse tenisti do të luajë në “Australian Open” apo jo.

Sportisti serb fitoi dje betejën në gjykatë, që i dha të drejtë të luajë...

Familjet me të ardhura të ulëta do përfitojne zbritje ne faturat e energjise

Ministria e Ekonomisë sot publikoi shpalljen për mbështetje financiare për energjinë e shpenzuar elektrike për personat me të ardhura të ulëta për vitin 2022, njoftoi ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi në profilin e tij në Facebook.

Me qëllim të sigurimit...

MSH: Fillimi i vitit shkollor do të varet nga gjendja epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon opinionin se anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive (KSI) në mbledhjen e sotme kanë diskutuar për më shumë propozim masa, për të cilat në mënyrë plotësuese do të sillen vendime dhe konkluzione.

Gjatë mbledhjes së Komisionit...

Kovaçevski sot në mesditë dorëzon në Kuvend propozimin për Qeverinë e re

Sot, në orën 12:00, në Kabinetin e Vjetër të Kuvendit, mandatari për përbërjen e Qeverisë së re të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, zyrtarisht do t’ia dorëzojë Kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, Propozim-përbërjen dhe Propozim-programin e punës së...

Temperaturat më të ulëta regjistrohen në Mavrovë

Me -5 gradë Celsius, Hanet e Mavrovës në mëngjes janë me temperaturë më të ulët në shtet, pas çka vijojnë me -4 Kodra e Diellit, -2 Krusheva dhe me -1 Kumanova dhe Dibra.

Zero gradë janë regjistruar në Manastir, Prilep,

Është rritur numri i riinfektimeve me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se sipas raportit javor të Institutit për Shëndet Publik, numri i personave pozitivë me SARS-CoV-2 është rritur për 51 për qind krahasuar me një javë më parë.

Grupmoshat më të prekura janë 30-39 (27...

Regjistrohen 813 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 5165 teste të kryera 813 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19. Prej tyre numri më i lartë është në Shkup, gjithsejtë 549. Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni