Prokurori publik: Në vendin e aksidentit janë parë tre tuba, me mbetje të naftës!

Prokurori bullgar në paraqitjen para mediave ka folur për gjetjet e para të aksidentit tragjik në Bullgari.

Duke folur për spekulimet se zjarri është shkaktuar nga tubat me benzinë, prokurori i ka hedhur poshtë të gjitha këto.

“Në vendin e...

Turqia zhytet në kaos: Zhvlerësohet lira, qytetarët dalin në rrugë e kërkojnë largimin e Erdogan

Turqia është përfshirë në trazira ekonomike që kanë shkaktuar pakënaqësi në mesin e qytetarëve, të cilët kanë dalë në rrugë duke protestuar.

Monedha turke, lira, është zhvlerësuar së tepërmi. Aktualisht 1 dollar konvertohet në 12.09 lira. Paga bazë në Turqi...

Nga Spitali i Sofjes njoftojnë se dy nga të lënduarit do të operohen sot

Specialistë të ndryshëm e kanë vlerësuar gjendjen shëndetësore të 7 të lënduarve, pacientë në Spitalin universitar “Pirogov”, kanë njoftuar nga spitali nëpërmjet një kumtese për media.

Bëhet fjalë për 7 të mbijetuarit e aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari.

Identifikimi i viktimave do të zgjasë shtatë ditë, i merret licenca “Besa trans”-it

Identifikimi i 45 të vdekurve në fatkeqësinë e rëndë të 23 nëntorit do të bëhet pasi që të merret material biologjik nga të afërmit e viktimave. Pritet kjo të zgjasë së paku shtatë ditë dhe kur të përfundojë do të...

Historia e pabesueshme e Zhunior Mesias, muratori që u bë heroi i Milanit me gjuajtjen e parë në Ligën e Kampioneve

Pritej Ibra, Brahim Diaz, Zhiru apo Rafael Leao. Por në fund, heroi i Milanit ishte Zhunior Mesias, sulmuesi brazilian i afruar këtë verë, historia e të cilit tregon se nuk duhet të dorëzohesh kurrë dhe se ëndrrat mund të bëhen...

Parlamentin Europian mbanë 1 minutë heshtje për viktimat e tragjedisë në Bullgari

Deputetët e Parlamentit Evropian u çuan në këmbë dhe mbajtën një minutë heshtje në nderim të 46 viktimave pas thirrjes së Presidentit David Sassoli.

“Me keqardhje të thellë morëm vesh aksidentin e tmerrshëm me autobusin që ndodhej në afërsi të...

Qeveria e RMV-së sot me seancë të veçantë pas aksidentit tragjik

Në një seancë të veçantë, Qeveria pritet të konkretizojë sot hapat e ardhshëm të institucioneve ekzekutive për dëmshpërblimin e familjeve të viktimave si dhe për transportimin e trupave të të vdekurve nga Bullgaria në Maqedoni pasi të bëhet identifikimi i...

ISHP: Javën e kaluar për 8,9 për qind më pak të infektuar nga Kovid-19

Ulje prej 8,9 për qind të numrit të rasteve të reja me Kovod-19 javën e kaluar në krahasim me një javë më parë, shënoi Instituti për shëndet publik (ISHP) në raportin javor për gjendjen me koronavirusin në vend.

Prej 15...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni