Sulmoi gruan e tij, arrestohet 37 vjeçari nga Gostivari

Dje (17-tetor) rreth orës 13:45, pjesëtaret e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, e kanë privuar nga liria 37-vjeçarin Q.Sh. nga Gostivari, i cili një ditë më parë e kishte sulmuar fizikisht gruan e tij 29-vjeçare dhe...

Normalizohet trafiku në rrugën Dibër – Mavrovë – Rostushë

Është normalizuar trafiku në rrugën rajonale Dibër-Mavrovë-Rostushë, njofton Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë.

Trafiku në rrugën rajonale Dibër-Mavrovë-Rostushë në afërsi të vendit të quajtur “Mellniçki Most” përballë hotelit Banjat e Dibrës, për automjetet motorike të udhëtarëve zhvillohej në një korsi për...

Gostivari shkon në raundin e dytë

Nga votat e përpunuara nga të gjitha 121 vendvotimet, sipas rezultateve të publikuara në faqen e KSHZ-së, në Gostivar më tepër vota ka fituar kandidati i Aleancës për Shqiptarët , Arben Taravari, respektivisht Taravari ka fituar 15.724 vota, ose 49,88...

Tetova, Gostivari, Shutka, Fushë Tophana – denoncimet e reja në MPB

Ministria e Punëve të Brendshme deri më tani nuk ka regjistruar shkelje serioze të rendit dhe qetësisë publike gjatë votimit, që në përgjithësi po zhvillohet qetë, pa probleme. Deri në orën 12:00, sot, ka për 39 për qind ulje të...

Këto janë komunat me daljen më të ulët në RMV deri në orën 15:00

Kreu i Komisionit Shtetërorë të Zgjedhjeve, Aleksandar Dashtevski deklaroi se deri në ora 15:00, jehona e votuesve në zgjedhjet lokale është  31,80 për qind, respektivisht kanë votuar 403.715 Ndërsa vendet me dalje më të ulët në zgjedhje lolakale të vitit...

KSHZ: Jehona e votuesve deri në ora 13 është mbi 20%

Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve në konferencën e sotme për shtyp në ora 13:30, njoftoi se nga të dhënat e 2.519 vendvotimeve, respektivisht nga 72.39 për qind e vendvotimeve, deri në ora 13:00 kanë votuar gjithsej 237.476 qytetarë, gjegjësisht 20,76 për...

Ambasada e SHBA-së në Shkup: Zgjedhjet e lira e të ndershme, thelbësore për demokraci të fortë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup është prononcuar në rrjetet sociale me rastin e mbajtjes së zgjedhjeve lokale në Maqedoninë e Veriut. Nga Ambasada thonë se zgjedhjet e lira, të ndershme dhe transparente janë thelbësore për çdo...

Deri ora 11:00 kane votuar 10.22 per qind e qytetareve

δ

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni