Gjashtëdhjetë e dy raste të reja me KOVID-19 dhe dy të vdekur

Gjashtëdhjetë e dy raste të reja me KOVID-19 dhe dy të vdekur

Janë regjistruar 62 raste të reja me Kovid-19, në Shkup 24, në Kumanovë 2, në Shtip 14, Tetovë 12, Strugë 4, Veles, Koçan dhe Vallandovë nga një si dhe në Gostivar 3.

Spasovski: Zgjedhje më 5 korrik për institucione funksionale dhe zhvillim të ekonomisë

Spasovski: Zgjedhje më 5 korrik për institucione funksionale dhe zhvillim të ekonomisë

Qeveria nuk mund pafundësisht të ketë rol të pushtetit ekzekutiv dhe legjislativ, zgjedhje duhet të mbahen më 5 korrik të këtij viti, 22 ditë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, ka thënë sot në Kumanovë më bartësit e listës së...

Nga 3 qershori Italia i hap kufijtë mes të gjitha rajoneve

Nga 3 qershori Italia i hap kufijtë mes të gjitha rajoneve

Në Itali nuk ka zona kritike epidemiologjike, situata është përgjithësisht e mirë dhe siç ishte planifikuar më 3 qershor, të gjitha kufijtë midis 20 rajoneve italiane mund të hapen, konkludoi Mbrojtja civile.

Covid-19, rritet numri i te vdekurve dhe te infektuarve, 5 të vdekur, 35 të infektuar dhe 19 të shëruar

Covid-19, rritet numri i te vdekurve dhe te infektuarve, 5 të vdekur, 35 të infektuar dhe 19 të shëruar

5 pacientë kanë ndërruar jetë dhe 35 raste të reja me Virusin Korona u shënuan gjatë 24 orëve të fundit në vend. 4 të vdekurit janë nga Shkupi dhe njëri nga Struga.

Hotelierët pretendojnë se e respektojnë protokollin, inspektorët “kapën” muzikë live – fillon shqiptimi i gjobave

Hotelierët pretendojnë se e respektojnë protokollin, inspektorët “kapën” muzikë live – fillon shqiptimi i gjobave

Ne i kemi hapur lokalet sipas rregullores, me një distancë prej një e gjysmë metër nga tavolinat, me dezinfektues, pa qëndrime në banak dhe me mbajtjen e maskave. 

Bexheti: Mosrespektimi i masave do të shkaktojnë pasoja afatgjate

Bexheti: Mosrespektimi i masave do të shkaktojnë pasoja afatgjate

Kryetari i Komunës së Sarajit Blerim Bexheti, njoftoi sot se numrat e të infektuarve me Kovid-19, gjithsejtë 41 paraqes shqetësim të madh. Ai ftoi autoritetet shëndetësore kompetente që të kryejnë testime në Komunën e Sarajit për të parandaluar përhapjen e...

MPB: Shqipton 562 dënime për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

MPB: Shqipton 562 dënime për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë shtetin 264 personave u janë dhënë vendime për izolim, derisa 52 të tjerë kanë firmosur deklarata për vetizolim.

Raport i Bankës Botërore: Shkalla e varfërisë pritet të rritet rreth 20 për qind

Raport i Bankës Botërore: Shkalla e varfërisë pritet të rritet rreth 20 për qind

Simulimet e Bankës Botërore parashikojnë që niveli i varfërisë të rritet nga rreth 17 për qind në vitin 2019 në rreth 20-23 për qind në vitin 2020 dhe nga 55.000 në mbi 130.000 qytetarë në Maqedoninë e Veriut (në varësi...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni