S’ka Ronaldo, s’ka fitore për Juventusin

Juventus ka barazuar me rezultat 1-1 sonte kundër Beneventos. Në këtë ndeshje Përparim Hetemaj ka luajtur për 90 minuta derisa të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

Juventusi nuk po di të fitojë pa Cristiano Ronaldon në skuadër.

Zaev: S’kam caktuar takim me Borisovin! Bisedimet vazhdojnë, jozyrtarisht këtë fundjavë do të ketë zgjidhje?

Dhjetë ditë para mbajtjes së Këshillit të Ministrave, në të cilin do të mësohet nëse do t’i fillojmë negociatat me Bashkimin Evropian, nuk ka asnjë informacion lidhur me atë – çka është dakorduar mes Maqedonisë dhe Bullgarisë dhe çfarë përmbajnë...

Flamuri shqiptar në kullën Burj Khalifa

Kulla Burj Khalifa ka projektuar sot në fasadën e saj flamurin kuq e zi, dhe një urim për Shqipërinë më 28 Nëntor.

Fotot e flamurit shqiptar në kullën Burj Khalifa të Dubait janë shpërndarë në rrjetet sociale nga qytetarë të...

41 viktima dhe 1 022 raste të reja me COVID

Në 24 orët e fundit janë kryer 3 127 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1 022 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus, ose 33 per qind e tyre. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën...

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia kombëtare turke e lajmeve Anadolu ka mbrojtur ish-Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili aktualisht është në Hagë me akuzën e krimeve kundër njerëzimit.

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia kombëtare turke e lajmeve Anadolu ka mbrojtur ish-Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili aktualisht është në Hagë me akuzën e krimeve kundër njerëzimit.

Maqedonia në ditët në vijim do të goditet nga një valë e ftohtë

Një valë e ftohtë do të godasë Maqedoninë.

Në vend nesër do të mbajë mot i qëndrueshëm me temperatura të ulëta në mëngjes. Gjatë ditës do të ketë një rritje graduale të vranësirave.

Të dielën moti do të jetë me...

Vritet shefi i programit bërthamor të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh

Shefi i programit bërthamor të Iranit, Mohsen Fakhrizadeh, është vrarë sot në afërsi të Teheranit, raporton Reuters.

Fakhrizadeh ka ndërruar jetë në spital, e këtë e ka konfirmuar ministria iraniane e Mbrojtjes. 

Ata sulmin e shkencëtarit e kanë cilësuar si...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni