Interi mundet nga Reali dhe i jep thuajse lamtumirën Championsit, Atalanta befason Liverpoolin

Interi mundet nga Reali dhe i jep thuajse lamtumirën Championsit, Atalanta befason Liverpoolin

Real Madrid i jep fund përfundimisht shpresave të Interit për të vijuar aventurën në Champions League. Edhe pse me mungesa të shumta, skuadra e Zidane i dha një leksion Contes, se në Champions ka shumë për të mësuar, pasi triumfoi...

Legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona, humbi jetën në moshën 60-vjeçare

I vogël e i madh kanë reaguar në forma të ndryshme përmes rrjeteve sociale, duke ndjerë keqardhje për humbjen e ‘10-shit’ të famshëm të Argjentinës.

Luajti në baltën e Beratit, titullar ndaj Juves – shënon dhe më pas feston si Ronaldo para syve te portugezit

Luajti në baltën e Beratit, titullar ndaj Juves – shënon dhe më pas feston si Ronaldo para syve te portugezit

Myrto Uzuni ka arritur që për 19 minuta në takimin Juventus – Ferencvaros, të marrë vëmendjen e të gjithëve në rrjetet sociale.

Matura shtetërore, informatika dhe gjeografia për herë të parë në listën e lëndëve me përzgjedhje

Matura shtetërore, informatika dhe gjeografia për herë të parë në listën e lëndëve me përzgjedhje

Tri provimet eksterne të maturës shtetërore nga viti akademik 2020/2021 në sezonin e qershorit do të jepen nga 29 maji deri më 14 qershor. Lista e lëndëve me zgjedhje për provimin e tretë ekstern këtë vit është zgjeruar me dy...

Microsoft Windows mbush 35 vite

Microsoft Windows mbush 35 vite

Nuk e ekzagjerojmë nëse themi se Microsoft Windows është një prej softuerëve më të njohur dhe më të përdorur në histori. Nuk besojmë se ekziston një person i cili të paktën njëherë ka përdorur një prej versioneve ikonike të Windows.

Liverpooli ka 64 ndeshje pa disfatë në Anfield

Liverpooli ka 64 ndeshje pa disfatë në Anfield

Fitorja 3-0 e Liverpoolit ndaj Leicester Cityt në fundjavën që shkoi në Anfield, ishte e 64-ta me radhë dhe ende nuk kanë shijuar humbje.

Derbi në Tetovë, mbyllet pa fitues

Derbi në Tetovë, mbyllet pa fitues

Sot u zhvilluan edhe 5 përballje në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, në kuadër të javës së 12-të. Në derbin e madh në Tetovë, skuadra e Shkëndijës dhe FC Shkupit u ndalën në barazim 1-1, duke arkëtuar nga një...

Albanologu Xhevat Lloshi dhe kritiku letrar Ali Aliu u nderuan me çmimin “22 Nëntori”

Albanologu Xhevat Lloshi dhe kritiku letrar Ali Aliu u nderuan me çmimin “22 Nëntori”

Këshilli për ndarjen e çmimit shtetëror “22 Nëntori” sot në Kuvend ua ndau çmimin “22 Nëntori” për vitin 2020 profesorit, albanologut dhe akademikut, Xhevat Lloshi dhe kritikut letrar, Ali Aliu.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni