10 futbollistët më të shpejtë në Europian

10 futbollistët më të shpejtë në Europian

Kampionati Europian është një event që mund të shërbejë për të afirmuar shumë futbollistë në të ardhmen.

Këtë verë nuk do të shohim vetëm futbollistë që dinë të dhurojnë spektakël me topin, por edhe që dinë të vrapojnë me një shpejtësi të jashtëzakonshme.

Sigurisht ndoshta jo me shpejtësinë e Bale, por gjithsesi gjatë muajt qershor dhe korrik do të shohim futbollistë të mëdhenj me klas të madh.

  1. Cristiano Ronaldo (Portugali, 31 vjeç)
  2. Sturridge (Anglia, 26 vjeç)
  3. Bale (Uellsi, 26 vjeç)
  4. Sterling (Angli, 21 vjeç)
  5. Shaqiri (Zvicër, 24 vjeç)
  6. Matuidi (Francë, 29 vjeç)
  7. Alaba (Austria, 23 vjeç)
  8. Jordi Alba (Spanjë, 27 vjeç)
  9. Boateng (Gjermani, 27 vjeç)
  10. Hector Bellerín (Spanjë, 21 vjeç)