De Biazi publikon listën përfundimtare për "Euro 2016"

De Biazi publikon listën përfundimtare për "Euro 2016"

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi u ka dhënë fund dilemave, duke publikuar listën e 23 lojtarëve që do të udhëtojnë drejt Francës.

Tekniku italian ka lënë jashtë "Euro 2016", Amir Rrahmanin, Berat Gjimshitin, Herolind Shalën dhe Milot Rashicën.

Lista e De Biazit pritet t’i dërgohet edhe UEFA-s dhe FSHF-së brenda kësaj të marte. Strategu i kuqezinjve grumbulloi për miqësoren e luajtur ndaj Katarit 27 futbollistë, por katër prej tyre duhej të liheshin jashtë listës përfundimtare.

Portierë:

 • Etrit Berisha
 • Alban Hoxha
 • Orges Shehi

Mbrojtës:

 • Arlind Ajeti
 • Naser Aliji
 • Frederik Veseli
 • Mërgim Mavraj
 • Lorik Cana
 • Elseid Hysaj
 • Ansi Agolli.

Mesfushorë:

 • Ledian Memushaj
 • Ergys Kaçe
 • Andi Lila
 • Migjen Basha
 • Odise Roshi
 • Ermir Lenjani
 • Burim Kukeli
 • Taulant Xhaka
 • Amir Abrashi.

Sulmues:

 • Bekim Balaj
 • Sokol Cikalleshi
 • Armando Sadiku
 • Shkëlzen Gashi.