Portugalia kampion i ri i Evropës

Portugalia kampion i ri i Evropës

Reprezentacioni i Portugalisë në futboll për herë të parë në histori e fitoi titullin kampion i Evropës, pasi mbrëmë në finalen e "Stad de Frans" në Sen Deni e fitoi Francën me 1:0 në vazhdimin e lojës.

Portugali – Francë, shpallen sot kampionët e Euro 2016

Portugali – Francë, shpallen sot kampionët e Euro 2016

Finalja e Euro 2016 të dielën sjell një përballje mes organizatorëve të kampionatit, Francës, dhe Portugalisë që do të shpalosë një përplasje mes një prej lojtarëve më të mirë të botës Cristiano Ronaldo dhe pretendentit për t’u bërë një lojtar...

Griezman eliminon Gjermaninë, Francë-Portugali finalja e Euro 2016

Griezmann eliminon Gjermaninë, Francë-Portugali finalja e Euro 2016

Franca mbërrin në finale, Gjermania kthehet në shtëpi. Antoine Griezmann është heroi i francezëve duke i dhënë Francës një fitore 2-0 ndaj gjermanëve.

"Euro 2016"/ S'ka heshtje për viktimat në Turqi!!!

"Euro 2016"/ S'ka heshtje për viktimat në Turqi!!!

UEFA tashmë e ka vendosur që në ndeshjet çerekfinale të “Euro 2016” të mos mbahet asnjë minutë heshtje për viktimat e sulmeve terroriste në aeroportin e Stambollit.

Festa e Kombëtares "pushton" rrjetet sociale (VIDEO)

Festa e Kombëtares "pushton" rrjetet sociale (VIDEO)

Një kolazh video e festës së djeshme të Kombëtares po qarkullon në rrjetet sociale dhe tashmë po pasqyrohet gjerësisht edhe në mediat e huaja.

Eleminimi i kombëtares nga ‘Euro 2016’, Rama: T’i dhurojmë një festë të madhe për rikthimin

Eleminimi i kombëtares nga ‘Euro 2016’, Rama: T’i dhurojmë një festë të madhe për rikthimin

Kombetarja shqiptare është eleminuar nga Kampionati Evropian "Francë 2016" pas barazimit 3-3 mes Portugalisë dhe Hungarisë.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur dëshpërimin e tij për eleminimin e kombëtares shqiptare nga Kampionati Europian, por ka ftuart të gjithë tifozët...

Shqiptarët thyejnë rekordin në rrjetet sociale, dominojnë në "Euro 2016"

Shqiptarët thyejnë rekordin në rrjetet sociale, dominojnë në "Euro 2016"

Shqiptarët mbeten "mbretër" të rrjeteve sociale, duke dominuar kështu në "Euro 2016".

EURO 2016: Shqipëria shkëlqen mbi Rumaninë, ëndrra për kuqezinjtë vazhdon

EURO 2016: Shqipëria shkëlqen mbi Rumaninë, ëndrra për kuqezinjtë vazhdon

Shqipëria mundi 1-0 Rumaninë dhe mban të gjalla shpresat për të vazhduar më tej në Euro 2016, citon TCH.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.