Paris, 125 mijë familje mbesin pa energji elektrike

Paris, 125 mijë familje mbesin pa energji elektrike

Një total prej 125 000 familjesh në Paris janë pa energji elektrike, pas një ndërprerjeje në shkallë të gjerë të energjisë.

Pakistan, shkollat nuk do të punojnë 3 ditë në javë për shkak të ndotjes së ajrit

Pakistan, shkollat nuk do të punojnë 3 ditë në javë për shkak të ndotjes së ajrit

Në qytetin Lahore në provincën Punjab të Pakistanit, 3 ditë në javë do të ndërpritet mësimi për shkak të ndotjes së ajrit.

Rusia hedh mbi 1000 raketa në objektet dhe linjat elektrike ukrainase

Rusia hedh mbi 1000 raketa në objektet dhe linjat elektrike ukrainase

Moska ka gjuajtur më shumë se 1000 raketa dhe raketa në rrjetin elektrik të Ukrainës, i cili është ende duke punuar pavarësisht se ka marrë dëme të mëdha, ka thënë një zyrtar i lartë i agjencisë së lajmeve Interfaxraporton Sky...

OBSH-ja synon marrëveshje globale për luftim të pandemive

OBSH-ja synon marrëveshje globale për luftim të pandemive

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka thënë se në shkurt të vitit të ardhshëm do të nisë negociatat për një marrëveshje globale, që synon luftim më të mirë të pandemive.

Dina Boluarte betohet si presidente e Perusë pas shkarkimit dhe arrestimit të Castillos

Dina Boluarte betohet si presidente e Perusë pas shkarkimit dhe arrestimit të Castillos

Zëvendëspresidentja Dina Boluarte është betuar si presidentja e re e Perusë pasi ish-presidenti Pedro Castillo u shkarkua gjatë ditës së mërkure.

Zyrtarët rusë u bëjnë thirrje banorëve të Khersonit të përdorin rubla

Zyrtarët rusë u bëjnë thirrje banorëve të Khersonit të përdorin rubla

Zyrtarët e vendosur rusë në zonat e pushtuara të rajonit Kherson i kanë kërkuar banorëve që të përdorin rubla.

Policia austriake shpërbën bandën e narkotikëve nga Ballkani

Policia austriake shpërbën bandën e narkotikëve nga Ballkani

Policia austriake arriti të binte në gjurmët e një bandë droge nga Ballkani që shisnin drogë në Europë.

Alarmi është ngritur në nivelin më të lartë pas shpërthimit të vullkanit Semeru në Indonezi

Mali Semeru i Indonezisë “shpërtheu” të dielën duke hedhur re të nxehta hiri qindra metra në qiell, duke bërë që autoritetet të rrisin gjendjen e alarmit të vullkanit në nivelin më të lartë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.