Pamjet e emigrantëve në rrugët e Texas në temperatura ngrice, shkaktojnë zemërim në SHBA

Imazhe të rënda të emigrantëve të mbështjellë me batanije që flenë në rrugët e qytezës së El Paso në temperatura ngrirjeje kanë shkaktuar shqetësim kësaj jave, mes rritjes së numrit të të ardhurve në qytetin e vogël amerikan.

Shpërthen ”AquaDom”, akuariumi cilindrik më i madh vertikal në botë

Shpërthen ”AquaDom”, akuariumi cilindrik më i madh vertikal në botë

Akuariumi ”Sea Life” në Berlin ka shpërthyer në një rrugë pranë qendrës së qytetit, konfirmoi një zëdhënës i policisë në vendngjarje.

Tetë fëmijë ishin në mesin e 39 të shpëtuarve nga varka me emigrantë në Kanalin Anglez

Tetë fëmijë ishin në mesin e 39 të shpëtuarve nga varka me emigrantë në Kanalin Anglez

Tetë fëmijë ishin në mesin e 39 personave të shpëtuar nga një varkë emigrantësh e cila filloi të fundosej në Kanalin Anglez të mërkurën, sipas një burimi qeveritar.

BE-ja do të sigurojë mbi 300 miliardë euro për bujqësinë

BE-ja do të sigurojë mbi 300 miliardë euro për bujqësinë

Bashkimi Evropian dhe vendet anëtare do të japin 307 miliardë euro mbështetje për bujqësinë në periudhën 2023-2027.

Publikohet fotoja, ja sa milionë euro iu sekuestruan ish-deputetit italian dhe eurodeputetes greke

Publikohet fotoja, ja sa milionë euro iu sekuestruan ish-deputetit italian dhe eurodeputetes greke

Në total, më shumë se një milion e gjysmë euro cash u zbuluan në shtëpinë e ish-deputetes italiane dhe asaj greke.

Temperatura të ulëta dhe reshje dëbore, acari mbërthen Evropën

Temperatura të ulëta dhe reshje dëbore, acari mbërthen Evropën

Moti i acartë që ka përfshirë Evropën veriore ka shkaktuar humbjet e para të jetëve. në Britaninë e Madhe, aty ku situata është më kritike, 3 fëmijë që kishin rënë në një liqen të ngrirë kanë humbur jetën, ndërsa autoritetet...

Arkeologët zbulojnë statujën më të madhe të rrallë prej druri "Haniwa" në Japoni

Arkeologët zbulojnë statujën më të madhe të rrallë prej druri "Haniwa" në Japoni

Mbetjet e një statuje druri "haniwa" 3.5 metra të gjatë janë zbuluar në një nga tumat e lashta të varrimit "kofun" që përfshin Grupin Mozu-Furuichi Kofun, një lokacion i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në Japoninë perëndimore.

3.5 milionë të infektuar në Itali, gripi sezonal prek edhe kryeministren e vendit

3.5 milionë të infektuar në Itali, gripi sezonal prek edhe kryeministren e vendit

Gripi sezonal po bën kërdinë në Itali. Sipas Institutit Suprem të Shëndetësisë në Itali, deri më tani në vend janë regjistruar 3.5 milionë raste qytetarësh me grip.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.