Detaje nga marrëveshja e re tregtare për Irlandën e Veriut të arritur nga BE-ja dhe Britania e Madhe

Detaje nga marrëveshja e re tregtare për Irlandën e Veriut të arritur nga BE-ja dhe Britania e Madhe

Britania dhe BE-ja sot kumtuan se kanë arritur një marrëveshje të re tregtare pas Bregzitit për Irlandën e Veriut, në përpjekje për t'i dhënë fund mosmarrëveshjes që ka lënë në hije marrëdhëniet ndërmjet Brukselit dhe Londrës.

Pamjet tronditëse të 2 mijë të burgosurve

Pamjet tronditëse të 2 mijë të burgosurve

Qeveria e El Salvadorit transferoi mijëra anëtarë të dyshuar të bandës në një burg të sapohapur të premten e 24 shkurtit.

Stuhi bore në Kaliforni, alarmi i parë në Los Anxhelos që nga viti 1989

Stuhi bore në Kaliforni, alarmi i parë në Los Anxhelos që nga viti 1989

Stuhia e madhe e borës po godet Kaliforninë Jugore, ndërsa në Los Anxhelos është dhënë një paralajmërim stuhie që nuk ka ndodhur që nga viti 1989.

Tërmet prej 6,1 ballë sipas shkallës Rihter është regjistruar në pjesën veriore të Japonisë

Tërmet prej 6,1 ballë sipas shkallës Rihter është regjistruar në pjesën veriore të Japonisë

Tërmet me intensitet prej 6,1 ballë e goditi sot pjesën veriore të Japonisë.

Së paku 54 të vdekur në vërshimet dhe rrëshqitjen e tokës në Brazil

Së paku 54 të vdekur në vërshimet dhe rrëshqitjen e tokës në Brazil

Të paktën 54 persona e humbën jetën në rrëshqitjen e tokës dhe vërshimet pas rreshjeve të rrëmbyeshme të cilat i shkretëtuan rajonet bregdetare të shtetit juglindor të Brazilit, Sao Paolo, tregojnë të dhënat e reja të përfaqësuesve zyrtatë.

Vaksina kundër gripit tregoi rezultate të mira në SHBA

Vaksina kundër gripit tregoi rezultate të mira në SHBA

Vaksina kundër gripit dëshmoi rezultate jashtëzakonsiht të mira në sezonin e gripit dimëror në SHBA, sugjerojnë vlerësmet e hershme.

Nëntë palestinezë e humbën jetën, ndërsa 97 janë lënduar në bastisjen izraelite në Nablus

Nëntë palestinezë e humbën jetën, ndërsa 97 janë lënduar në bastisjen izraelite në Nablus

Nëntë palestinezë e humbën jetën, ndërsa 97 janë lënduar sot gjatë bastisje izraelite në qytetin Nablus në bregun e okupuar perëndimor, kumtuan autoritetet palestineze.

Lukashenku: Nëpunësit civil që akuzohen për “tradhti të lartë” do të dënohen me vdekje

Lukashenku: Nëpunësit civil që akuzohen për “tradhti të lartë” do të dënohen me vdekje

Nëpunësit civil të shpallur fajtor për “tradhti të lartë” do të dënohen me vdekje në Bjellorusi.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.