I jepet lamtumira ish-Papës Benedikt, fjalët e fundit përpara vdekjes!

I jepet lamtumira ish-Papës Benedikt, fjalët e fundit përpara vdekjes!

Radhë të gjata njerëzish kanë mbushur sheshin e Shën Pjetrit në Romë në pritje për t’i bërë homazhet e tyre ish-kreut të Kishës Katolike, Benediktit të XVI.

Rusia goditi Ukrainën me 43 raketa, sulme ajrore në 24 orët e fundit, thotë ushtria ukrainase

Rusia goditi Ukrainën me 43 raketa, sulme ajrore në 24 orët e fundit, thotë ushtria ukrainase

Ushtria ukrainase tha të dielën se ushtria ruse kreu 31 raketa dhe 12 sulme ajrore në Ukrainë në 24 orët e fundit.

Lamtumirë 2022: Si po përgatiten 8 miliardë banorët e Tokës të mirëpresin vitin 2023

Lamtumirë 2022: Si po përgatiten 8 miliardë banorët e Tokës të mirëpresin vitin 2023

Mirupafshim 2022! Tetë miliardë banorët e Tokës po përgatiten sot për të lënë pas një vit episodik dhe për të mirëpritur vitin 2023.

15 000 të zhdukur në Ukrainë që nga fillimi i luftës

15 000 të zhdukur në Ukrainë që nga fillimi i luftës

Mijëra ushtarë dhe civilë janë raportuar të zhdukur që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës në fund të shkurtit, sipas këshilltares presidenciale Aliona Verbytska.

​Në Gjermani, numri i duhanpirësve të rinj është rritur ndjeshëm

​Në Gjermani, numri i duhanpirësve të rinj është rritur ndjeshëm

Mes të rinjve në Gjermani ka gjithnjë e më shumë duhanpirës, sipas një sondazhi të rregullt mbi numrin e duhanpirësve në Gjermani të publikuar sot.

OKB: Më shumë se 6800 civilë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës, mes tyre 429 fëmijë

OKB: Më shumë se 6800 civilë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës, mes tyre 429 fëmijë

Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut (OHCHR) ka bërë me dije një numër të viktimave civile në luftën e Rusisë kundër Ukrainës deri më tani, duke thënë se 6,884 njerëz dihet se kanë vdekur...

200 makina përfshihen në një aksident zinxhiror

200 makina përfshihen në një aksident zinxhiror

Të paktën një person humbi jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në qytetin kinez të Zhengzhou ku u përfshinë të paktën 200 makina.

Më shumë se 300.000 banorë të Kievit mbetën pa energji elektrike

Më shumë se 300.000 banorë të Kievit mbetën pa energji elektrike

Më shumë se 300.000 banorë të Kievit kanë mbetur pa energji elektrike mëngjesin e sotëm, dhe në disa rrethe nuk ka ngrohje dhe ujë, tha sot nënkryetari i parë i administratës së qytetit, Nikolay Povoroznik.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.