Aksidentohen dy autobusë, 40 të vdekur

Aksidentohen dy autobusë, 40 të vdekur

Të paktën 40 njerëz humbën jetën të dielën dhe shumë të tjerë u lënduan rëndë në një aksident me autobus në Senegal.

Zelensky: Ndihma më e fundit ushtarake e Uashingtonit, tejet e fuqishme

Zelensky: Ndihma më e fundit ushtarake e Uashingtonit, tejet e fuqishme

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy vlerësoi Shtetet e Bashkuara për ndihmën ushtarake të dërguar së fundmi, e cila përfshin edhe automjete të blinduara. Zoti Zelenskyy tha se janë “pikërisht ato që i nevojiten” trupave ukrainase në përpjekjet e tyre për...

Arrestimi i djalit të El Chapos, tërbohen anëtarët e bandës

Arrestimi i djalit të El Chapos, tërbohen anëtarët e bandës

Tre anëtarë të forcave të sigurisë kanë vdekur në përleshjet në shtetin Sinaloa pas arrestimit të një djali të mbretit famëkeq meksikan të drogës “El Chapo”.

U varros Papa Benedikti XVI

U varros Papa Benedikti XVI

Sot, në Vatikan është varrosur Papa Benedikti i XVI, i cili ka vdekur të shtunën, në moshën 95 vjeçare.

Arabia Saudite po ndërton një resort skish prej 500 miliardë dollarësh në mes të shkretëtirës!

Arabia Saudite dëshiron të ndërtojë një vendpushim të madh skish në mes të shkretëtirës. Megaprojekti i quajtur Troyena pritet të kushtojë rreth 500 miliardë dollarë.

“Kraken” është lloji më ngjitës i koronavirusit që po përhapet në mbarë botën

“Kraken” është lloji më ngjitës i koronavirusit që po përhapet në mbarë botën

Lloji i ri i koronavirusit – XBB. 1.5, po përhapet me shpejtësi në mbarë botën dhe sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është lloji më infektiv i zbuluar që nga fillimi i pandemisë.

Zelensky falënderoi Macron për tanket: “Faleminderit, mik”

Zelensky falënderoi Macron për tanket: “Faleminderit, mik”

Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se Franca do të dërgojë automjete të blinduara luftarake AMX-10 RC në Ukrainë.

Gripi i shpendëve alarmon Çekinë, asgjëson 220,000 pula

Gripi i shpendëve alarmon Çekinë, asgjëson 220,000 pula

Autoritetet në Çeki po përgatiten për të vrarë deri në 220,000 pula në një fermë pulash në pjesën perëndimore të vendit pasi hasën raste të gripit të shpendëve. Javën e kaluar atje ndodhi shpërthimi më i madh i sëmundjes në...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.