Ursula Von der Leyen jep lajmin e mirë për Evropën: Ja kur pritet të nisë vaksinimi ndaj COVID

Ursula Von der Leyen jep lajmin e mirë për Evropën: Ja kur pritet të nisë vaksinimi ndaj COVID

Bashkimi Europian ka komunikuar se vaksinimet e para anticovid për qytetarët europianë do të nisin në fund të këtij viti.

Biden prezanton ekipin që është gati “të udhëheqë botën”

Biden prezanton ekipin që është gati “të udhëheqë botën”

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka prezantuar të martën ekipin e tij për siguri kombëtare, i cili ka konsideruar se do të rikthejë udhëheqësinë amerikane në botë, pas largimit të presidentit aktual, Donald Trump.

Joe Biden: Ballkani Perëndimor, ndër prioritetet e mia

Joe Biden: Ballkani Perëndimor, ndër prioritetet e mia

Edhe Ballkani Perëndimor do të jetë një ndër prioritetet e administratës së re amerikane, sipas një telefonate që presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka bërë me presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Oxford dhe AstraZeneca: Vaksina jonë deri në 90% efektive, mund të ruhet në një frigorifer normal

Oxford dhe AstraZeneca: Vaksina jonë deri në 90% efektive, mund të ruhet në një frigorifer normal

“Vaksina e koronavirusit të Universitetit të Oksfordit / AstraZeneca është deri në 90 për qind efektive dhe mund të ruhet e sigurt në një frigorifer standard” këto janë rezultate paraprake për vaksinën anti -covid-19.

Mbi 40 milion të shëruar nga Covid-19 në mbarë botën

Mbi 40 milion të shëruar nga Covid-19 në mbarë botën

Numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 40 milionë.

Pfizeri gati për të nisur shpërndarjen dhe përdorimin urgjent të vaksinës

Pfizeri gati për të nisur shpërndarjen dhe përdorimin urgjent të vaksinës

Kompania Pfizer njoftoi të premten se ka aplikuar tek entet rregullatore shëndetësorë amerikane për të marrë autorizimin për përdorim emergjent të vaksinës së saj kundër COVID-19, një hap i rëndësishëm drejt garantimit të mbrojtjes kundër koronavirusit.

Vaksina antiKovid/ Von der Leyen: Sasitë e tepërta t’ia japim Ballkanit Perëndimor

Vaksina antiKovid/ Von der Leyen: Sasitë e tepërta t’ia japim Ballkanit Perëndimor

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha ekonomike.

Dëbimi i 6 “gylenistëve” nga Kosova/ Kombet e Bashkuara: U shkel Konventa e të Drejtave të Njeriut, të lirohen dhe të dëmshpërblehen

Dëbimi i 6 “gylenistëve” nga Kosova/ Kombet e Bashkuara: U shkel Konventa e të Drejtave të Njeriut, të lirohen dhe të dëmshpërblehen

Grupi punues për Ndalim Arbitrar në kuadër të Këshillit për të Drejtat e Njeriut të Kombeve të Bashkuara thotë se Kosova ka shkelur një sërë pikash të Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut me rastin e dëbimit me forcë...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni