Kurc: Mbyllja e kufijve vetëm do ta ngarkojë Ballkanin Perëndimor

Kurc: Mbyllja e kufijve vetëm do ta ngarkojë Ballkanin Perëndimor

Ministri austriak i Punëve të Jashtë Sebastijan Kurc sot në Sarajevë theksoi se Austria nuk dëshiron thjesht t'i mbyllë kufijtë e vet dhe shtetet e Ballkanit Perëndimor t'i lërë në baltë me problemin e refugjatëve, por orvatet për gjetjen e...

Një numër i madh i shqiptarëve nga Kosova dhe Shqipëria kërkuan azil

Një numër i madh i shqiptarëve nga Kosova dhe Shqipëria kërkuan azil

Gjermania ka filluar të marrë frymë sa i takon fluksit të refugjatëve, që përkundër nivelit të lartë, është shumë herë më i ulët sesa para pak kohësh.

Raporti i Ban Ki-moon për Kosovën: Të shqetësuar me dhunën e opozitës

Raporti i Ban Ki-moon për Kosovën: Të shqetësuar me dhunën e opozitës

Raporti i fundit per Kosoven i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, shpreh shqetësimin për dhunën e opozites, duke vlerësuar se ky zhvillim ka kontribuar në shtyrjen e disa aspekteve të marrëveshjes në mes të Beogradit dhe Prishtinës, sidomos në krijimin...

Në afërsi të manastirit të Deçanit arrestohen persona të armatosur

Në afërsi të manastirit të Deçanit arrestohen persona të armatosur

Policia e Kosovës ka mohuar se personat e arrestuar në rrugën e Manastirit të Deçanit, kishin në plan ndonjë sulm terrorist apo sulm ndaj manastirit, njofton gazeta "Ekspres".

"Kosova humb për një votë", Haliti: Po të ishte Berisha kishim fituar

"Kosova humb për një votë", Haliti: Po të ishte Berisha kishim fituar

Kryetari i delegacionit të Kosovës në KiE, Xhavit Halili thotë në një intervistë për Shqiptarja.com se, angazhimi i delegacionit shqiptar ka qenë maksimal për lobim, por fatkeqësisht beteja u humb për një votë.

Mustafa: Në Bruksel do të debatohet për zbatimin e tashmë marrëveshjeve të arritura

Mustafa: Në Bruksel do të debatohet për zbatimin e tashmë marrëveshjeve të arritura

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa konfirmoi se nesër në Bruksel do të takohet me kolegun e tij serb Aleksandar Vuçiq.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni