Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia kombëtare turke e lajmeve Anadolu ka mbrojtur ish-Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili aktualisht është në Hagë me akuzën e krimeve kundër njerëzimit.

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia turke e lajmeve, Anadolu: Hashim Thaçi u shkarkua nga puna ngaqë luftonte kundër lëvizjes Gylen

Agjencia kombëtare turke e lajmeve Anadolu ka mbrojtur ish-Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, i cili aktualisht është në Hagë me akuzën e krimeve kundër njerëzimit.

Haradinaj: BE duhet menjëherë të liberalizoj vizat për Kosovën

Haradinaj: BE duhet menjëherë të liberalizoj vizat për Kosovën

Kreu i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka deklaruar se në kohën kur lufta e UÇK-së, vihet në dyshim, kur lidershipi i Kosovës po përballet me akuza në Hagë e kur ka plot probleme të brendshme, përfshirë

Shqipëria rikthen kufizimet e lëvizjes

Shqipëria rikthen kufizimet e lëvizjes

Duke filluar nga ora 22:00 e mbrëmjes së sotme e deri në 06:00 të mëngjesit do të ndalohet qarkullimi i njerëzve dhe të gjitha lokalet dhe bizneset do të mbyllen në të njëjtën orë. Po ashtu, edhe automjeteve do ju...

Aktakuzat kanë tronditur skenën politike në Kosovë, Hashim Thaçi jep dorëheqje nga posti i presidentit

Aktakuzat kanë tronditur skenën politike në Kosovë, Hashim Thaçi jep dorëheqje nga posti i presidentit

Hashim Thaçi është dorëhequr nga posti i presidentit të Kosovës, pas konfirmimit të aktakuzës ndaj tij të ngritur nga Gjykata Speciale. 

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi, 62 viktima

Pas tërmetit të fuqishëm në Izmir, numri i viktimave që nxirren nga rrënojat e ndërtesave të shembura është rritur.

A do të kthehen testet PCR me Maqedoninë, ja çfarë thotë Hoti

A do të kthehen testet PCR me Maqedoninë, ja çfarë thotë Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot në Shkup nuk ka saktësuar nëse do të vendosen PCR teste për qytetarët e Maqedonisë pas rritjes së numrit të të infektuarve me Kovid-19.

Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Në Shqipëri, gjatë mesnates së sotme janë shënuar dy tërmete.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni