Arafat Shabani: Libri i Gjeografisë u tërhoq nga përdorimi

Arafat Shabani: Libri i Gjeografisë u tërhoq nga përdorimi

Zv ministri i arsimit, Arafat Shabani në një konferencë për media bëri të ditur se është nënshkruar vendimi që libri me përmbajtje fyese i Gjeografisë të tërhiqet nga përdorimi.

Rikonstruohet Gjimnazi i Tetovës

Rikonstruohet Gjimnazi i Tetovës

Ka filluar rikonstruimi i plotë i hapësirave të brendshme dhe klasave në Gjimnazin e Tetovës.

Carovska: Gjendja me pandeminë në shkolla është stabile, nuk mendohet për masa të reja

Carovska: Gjendja me pandeminë në shkolla është stabile, nuk mendohet për masa të reja

“Të gjitha protokollet po respektohen, nuk kemi shpërndarje të brendshme të virusit.

Carovska: Mësimdhënësit të kyçen ne planin e ri mësimor

Carovska: Mësimdhënësit të kyçen ne planin e ri mësimor

Ministrja e arsimit mila Carovska, në paraqitjen e saj të sotme u bëri thirrje mësimdhënësve që të kyçen në përpilimin e paln-programit për vitin shkollor 2021-2022.

Shpresat e reja të shahut

Shpresat e reja të shahut

Turnetë më realiste të shahut për tu bërë kampion janë të ashtuquajturët turne Berger.

Teuta Arifi viziton fshatin Poroj

Teuta Arifi viziton fshatin Poroj

Sot isha për vizitë në Poroj për të parë nga afër disa nga punët që janë bërë në fshat, si dhe brenda shkollës fillore "Gjergj Kastriot Skenderbeu"!

Carovska: Kthimi i nxënësve në shkolla, varet nga vendimi i Komisionit për Sëmundje Infektive

Carovska: Kthimi i nxënësve në shkolla, varet nga vendimi i Komisionit për Sëmundje Infektive

Modeli ynë është hibrid që nga fillimi i vitit shkollor, dhe mund të them se është stabil, në lidhje me gjendjen e vazhdueshmërisë së procesit arsimor. Për momentin ky model duhet të praktikohet”.

Sukses i madh i nxënësve nga ShMP “Yahya Kemal”

Sukses i madh i nxënësve nga ShMP “Yahya Kemal”

“Urime të gjithë nxënësve tanë të dashur që morën pjesë në Raundin Online të garave Owlypia. Në përgjithësi fituan vendin e 1, vendin e 3, vendin e 4 dhe vendin e 5 në konkurrencë nga e gjithë bota.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.