Dimitrov: Nëse gjuha amtare është arsyeja pse nuk mund të përafrohemi drejt BE-së, atëherë le të jetë ashtu

Dimitrov: Nëse gjuha amtare është arsyeja pse nuk mund të përafrohemi drejt BE-së, atëherë le të jetë ashtu

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane për “Euronews” tha se nëse ka vullnet politike dhe lidership në Bullgari do të mund të gjendet zgjidhje evropiane që do të ishte mirë edhe për miqësinë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, por edhe për premtimin e...

Legalizimi i kanabisit, VMRO-ja paralajmëron bllokimin e Kuvendit

Legalizimi i kanabisit, VMRO-ja paralajmëron bllokimin e Kuvendit

Opozita paralajmëron bllokim të plotë të Kuvendit pasi mbrëmë Qeveria i dha dritë jeshile tekstit të propozim- ligjit për kontrollin e drogave.

Duhet të vaksinohet 80% e popullsisë që të arrihet imuniteti kolektiv

Duhet të vaksinohet 80% e popullsisë që të arrihet imuniteti kolektiv

“Duhet të arrihet imuniteti kolektiv prej 80%, ndërsa ne jemi larg kësaj dhe për këtë shkak thirrjet dhe fushatat tona edhe përmes ministrisë, Qeverisë, Zyrës së BE-së, përmes UNICEF janë për vaksinim të qytetarëve. Vaksina është e qasshme në pikat...

Spasovski: Për një vit e ulën krimin për 10.8% për qind

Spasovski: Për një vit e ulën krimin për 10.8% për qind

Ministri Oliver Spasovski thotë se plani strategjik i MPB-së është ulja e krimit, ndërsa gjendja në Maqedoninë e Veriut mund të vlerësohet si stabile, pa tendencë për përkeqësim.

MSH: Dje kanë aplikuar 11.695 vaksina, qytetarët të kyçen masivisht

MSH: Dje kanë aplikuar 11.695 vaksina, qytetarët të kyçen masivisht

Vaksinimi po zhvillohet normalisht në të gjitha pikat në të gjithë vendin, ndërsa vijon edhe vaksinimi në terren.

Maqedonia e Veriut do të nisë vaksinimin e fëmijëve kundër koronavirusit

Maqedonia e Veriut do të nisë vaksinimin e fëmijëve kundër koronavirusit

Mbi 1,200 fëmijë të moshës 12-18 vjeç janë paraqitur për vaksinim kundër koronavirusit në Maqedoninë e Veriut.

“Lufta për komunat”, nis përzgjedhjeve e kandidatëve për zgjedhjet lokale

“Lufta për komunat”, nis përzgjedhjeve e kandidatëve për zgjedhjet lokale

Partitë politike me tempo të përshpejtuar po përgatiten për zgjedhjet lokale. Përzgjedhja e kandidatëve për kryetarë komunash është vijon, edhe pse kandidatë zyrtarë ende nuk publikohen me arsyetimin se duhet të marrin pëlqim nga anëtarësia e partisë. 

Bekteshi nënshkruan Marrëveshjen: Gaz natyror nga SHBA, Katari dhe Turqia

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, bashkë me Ministrin e Ambietit jetësor dhe energjisë të Republikës së Greqisë, Kostas Skrekas, kanë nënshkruar Marrëveshjen ndërmjet Qeverisë së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Greqisë për zhvillimin e interkoneksionit për transmetimin e gazit...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni