Kafeja vetëm me certifikatë vaksinimi, hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese

Kafeja vetëm me certifikatë vaksinimi, hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese

Për të hyrë në tarracat e kafeneve dhe restoranteve nga sot duhet të keni një certifikatë vaksinimi. Në shumicën e rasteve kjo kërkohej nga kamarierët dhe nuk kishte asnjë person në hyrje që mban rendin, siç kërkohet në protokollet shëndetësore.

Zjarret në fshatrat Raoviç dhe Bukoviç në komunën e Sarajit vazhdojnë të jenë aktivë

Zjarret në fshatrat Raoviç dhe Bukoviç në komunën e Sarajit vazhdojnë të jenë aktivë

Këtë mëngjes aktive ishin shtatë zjarre, ndërsa që nga mesdita zjarre ka në dy lokacione. Zjarri në fshatrat Raoviç dhe Bukoviç në komunën e Sarajit assesi të shuhet. Për shkak të terrenit të vështirë për shuarje, është planifikuar të përfshihet...

MPJ: Nga ishulli Evia janë evakuuar 38 shtetas të Maqedonisë së Veriut

MPJ: Nga ishulli Evia janë evakuuar 38 shtetas të Maqedonisë së Veriut

Ministria për Punë të jashtme njofton se 38 shtetas nga gjithsej 39 janë evakuuar nga ishulli grek Evia si pasojë e zjarreve, transmeton Alsat.

Pjesa më e madhe e zjarreve janë të lokalizuar dhe nën kontroll

Pjesa më e madhe e zjarreve janë të lokalizuar dhe nën kontroll

Pjesa më e madhe e zjarreve në vend janë lokalizuar dhe janë vënë nën kontroll. Zjarri është ende aktiv në zonën e fshatit Budinarc në Berovë, e cila është pjesërisht nën kontroll, ndërsa nga komuna e Sarajit po kërkon aeroplanë...

Koronavirusi, “Delta” po përhapet me shpejtësi në vendin tonë

Koronavirusi, “Delta” po përhapet me shpejtësi në vendin tonë

Situata epidemiologjike tregon se sapo kemi hyrë në valën e re të pandemisë së shkaktuar nga virusi korona.

Zaev: Qytetarët t’i respektojnë, inspektorët t’i shpeshtojnë kontrollet

Zaev: Qytetarët t’i respektojnë, inspektorët t’i shpeshtojnë kontrollet

Kryeministri Zoran Zaev i ka publikuar masat anti-Covid që do të hyjnë në fuqi më 16 gusht 2021.

Shaqiri: Krijimi i Agjencisë digjitale, shtytës kryesor drejt një shoqërie dhe administrate digjitale

Shaqiri: Krijimi i Agjencisë digjitale, shtytës kryesor drejt një shoqërie dhe administrate digjitale

Digjitalizimi i administratës shtetërore është prioriteti ynë kryesor gjatë këtij mandati. Si parakusht në çdo seancë qeveritare është pikërisht digjitalizimi thotë minisrti i MIOA-s , Shaqiri.

Vatra më e rrezikshme, tym dhe flakë mbi tunelin e Kalimashit në Kukës

Vatra më e rrezikshme, tym dhe flakë mbi tunelin e Kalimashit në Kukës

Prej ditësh vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në majën e Thirrës, mbi tunelin e Kalimashit në Kukës.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni