Pendarovski: Të mësuar nga humanizmi, zelli dhe nderi i Shën Klimentit të Ohrit të kontribuojmë drejt ndërtimit të botës më të mirë

Presidenti Stevo Pendarovski, me rastin e Ditës së Shën Klimentit të Ohrit i dërgoi urime kryepeshkopit Stefan dhe gjithë besimtarëve të fesë ortodokse.

Spasovski: Edhe kërcënimet e sotme për bomba janë shembull klasik i kërcënimit hibrid

Spasovski: Edhe kërcënimet e sotme për bomba janë shembull klasik i kërcënimit hibrid

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, konfirmoi se mëngjesin e sotëm ka pasur raportime për mjete shpërthyese të vendosura në nëntë shkolla dhe në Bankën Popullore sipas të njëjtit modus, që është pjesë e të ashtuquajturës luftë hibride që...

Shkëmbim tregtar prej 1 miliard eurove mes RMV-së dhe Bullgarisë

Shkëmbim tregtar prej 1 miliard eurove mes RMV-së dhe Bullgarisë

Shefat e diplomacive të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, Bujar Osmani dhe Nikollaj Millkov sot i prinë forumit të biznesit të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë që u mbajt në Shkup nën moton “Deri në një miliardë dhe më tej”,

Qeveria miratoi vendimin: Onishçenko mbetet pa shtetësinë e Maqedonisë së Veriut

Qeveria miratoi vendimin: Onishçenko mbetet pa shtetësinë e Maqedonisë së Veriut

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme vendosi të anulojë vendimin për pranimin e Oleksandr Onishchenkos në shtetësi të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Maqedonia e Veriut do të vendosë viza për Kubën dhe Botsvanën

Maqedonia e Veriut do të vendosë viza për Kubën dhe Botsvanën

Maqedonia e Veriut do të vendos regjim vizash ndaj Kubës dhe Botsvanës.

Transportuesit privatë sërish e bllokojnë Shkupin

Transportuesit privatë sërish e bllokojnë Shkupin

Transportuesit privatë sot nga ora gjashtë e mëngjesit kanë vendosur sërish bllokada në disa pika kryesore të kryeqendrës, tek udhëkryqi përballë Qendrës Tregtare Mavrovasja, udhëkryqi tek Kryqi i Kuq si dhe Bulevardi Ilinden.

Spasovski: Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë

Spasovski: Shtetin e kemi pozicionuar si faktor kredibil në luftën kundër tregtisë së palejuar me narkotikë

Në luftën kundër tregtisë ilegale me drogë, SPB Shkup vitin e kaluar mund të mburret me konfiskim të 215 kilogramë rekord marihuanë, ndërsa këtë vit madje 1,5 kilogramë kokainë, publikoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në profilin e...

Osmani: Ne kemi kërkuar ndihmë nga SHBA-të, sikur të mund të thosha që kemi politikë serioze anti-korrupsion

Osmani: Ne kemi kërkuar ndihmë nga SHBA-të, sikur të mund të thosha që kemi politikë serioze anti-korrupsion

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në brifingun e sotëm me gazetarët tha se pajtohet me deklaratat e ambasadores së SHBA-së në vend, Angela P. Aggeler se vendi ka problem me praninë e korrupsonit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni